Skuteczna rekrutacja pracowników z Ukrainy

Gospodarka w naszym kraju bardzo się w ciągu ostatnich lat rozwinęła i nabrała dużego tempa. W każdym mieście znajdziemy co najmniej jeden, a czasem nawet kilka nowych zakładów produkcyjnych, magazynów czy jakąś rozpoczętą budowę. Można zatem powiedzieć, że wszystko wygląda doskonale. Okazuje się jednak, że nie dla każdego taka sytuacja jest dobra. Fakty są takie, że osoby, które kiedyś były bezrobotne, już zdążyły podjąć jakąś pracę i wiele firm nie może znaleźć chętnych pracowników. Nie wymagają już nawet prawie żadnego doświadczenia ani nawet wykształcenia. Oferują szkolenia i dodatkowe premie, a chętnych brak.

Jak rekrutować pracowników z Ukrainy?

profesjonalna rekrutacja pracowników z ukrainyBardzo wiele osób pamięta jeszcze te czasy, gdy na jedno miejsce było kilkunastu kandydatów. Pracodawcy mieli ogromne wymagania i większość osób borykała się z problemem bezrobocia przez bardzo długi czas. Ten, kto miał pracę obawiał się tego, żeby jej nie stracić. Dziś sytuacja zdecydowanie się zmieniła i teraz to pracodawcy mają powody do zmartwień. Nie wystarczy otworzyć firmę i czekać na zyski. Jeśli nie mamy dobrych pracowników, nie będziemy mieli szans zarabiać dobrych pieniędzy. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak rozwiązać ten problem. Powstało wiele agencji, których zadaniem jest profesjonalna rekrutacja pracowników z Ukrainy. Takie osoby coraz częściej przyjeżdżają do naszego kraju. Nie robią tego jednak w celach turystycznych. Poszukują pracy, ponieważ tak samo jak my kiedyś, nie mogą jej znaleźć w swoim kraju. Procedury dotyczące rozpoczęcia pracy przez obcokrajowców zostały znacznie uproszczone i nie trzeba już czekać aż tak długo na pozwolenie. Agencje posiadają bazy kandydatów i klientów, którzy poszukują dobrych pracowników. Załatwiają także wszelkie formalności i zazwyczaj to właśnie one podpisują z pracownikami umowy o prace tymczasowe. Kierują obcokrajowców tam, gdzie są wolne miejsca pracy. Jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Jeśli posiadamy własną firmę to z pewnością wiemy, że dobry pracownik to już połowa sukcesu. Nie jest jednak wcale aż tak łatwo znaleźć ludzi do pracy, bo nie ma już tylu bezrobotnych co kiedyś. Wiele osób decyduje się na to, aby zatrudnić kogoś zza granicy. W ciągu ostatnich lat przyjechało do Polski prawie milion Ukraińców i każdy z nich jest chętny do podjęcia zatrudnienia. Ich rekrutację prowadzą najczęściej wyspecjalizowane agencje, które mają ich w swoich bazach. Dzięki temu mogą bardzo szybko wysłać ich do firm, z którymi współpracują. Jest to jedno z lepszych rozwiązań, które pozwala na szybkie pozyskanie pracownika, który zostanie w firmie na dłużej.