Skuteczne folie zaciemniające

W wielu dużych biurowcach występował stały problem nadmiernego nasłonecznienia. Zasłony mogły pomóc w takich miejscach tylko częściowo, choć zdarzało się iż w ogóle nie można było zamontować takowych, głównie ze względu na konstrukcję budynku, utrudniającą założenie karniszy. Duże okna uniemożliwiały również zakładanie przesłon czy rolet przeciwsłonecznych, z tego samego powodu. Zaciemniające folie stawały się więc coraz bardziej rozpowszechnionym elementem wyposażenia.

Przeciwsłoneczna folia do pomieszczeń biurowych

skuteczne folie przeciwsłoneczne w WarszawieTego rodzaju folie sprawdzały się równie dobrze w mniejszych oknach, dlatego też często bywały używane przez właścicieli prywatnych domów w salonach. Folie przeciwsłoneczne różniły się przede wszystkim skutecznością i funkcjonalnością. Najtańsze i najprostsze odmiany foli działały podobnie do zwykłych okularów przeciwsłonecznych, ograniczając dostęp promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia. Lepsze folie posiadały natomiast filtry promieniowania ultrafioletowego, oraz warstwy termoizolujące, które nie tylko chroniły pracowników przed wysokimi temperaturami i bezpośrednim wpływem promieni słonecznych. Jednym z najlepszych miejsc w których można było zaopatrzyć się w skuteczne folie przeciwsłoneczne w Warszawie był sklep producenta folii, zajmującego się wytwarzaniem i instalacją folii okiennych różnego przeznaczenia. W ofercie można było znaleźć jedne z najlepszych folii zaciemniających do okien, zarówno standardowych jak i wielkoformatowych. Owe folie mogły posiadać półprzezroczyste powierzchnie, lub też być całkowicie lustrzanymi lub zaciemnionymi z jednej strony, w zależności od preferencji nabywcy. Dostępne były również odmiany zabarwione podobnie do okularów kontrastowych, przydatne przede wszystkim w warsztatach naprawczych i zakładach przemysłowych. Folie posiadające blokady ultrafioletowe należały do zdecydowanie częściej kupowanych, mimo wyższej ceny, i zazwyczaj wybierane były jako sposób na ograniczenie nasłonecznienia do pomieszczeń biurowych, znajdujących się na wysokich kondygnacjach.

Jednocześnie, użycie takiej folii pozwalało na obniżenie temperatury pomieszczenia, dzięki ograniczeniu dostępu promieniowania słonecznego, zwiększając komfort pracy w tak wyposażonym miejscu. Folie zakładane były zwykle przez pracowników producenta, i obejmowane dodatkowo gwarancjami jakości, umożliwiającymi darmową wymianę folii w razie jakiegokolwiek uszkodzenia czy nieprawidłowej instalacji. Poprawki były wykonywane jednak bardzo rzadko, i głównie z powodu uszkodzenia samego okna.