Skuteczność i efektywność szczelnej izolacji przeciwwodnej

Woda jest podstawowym i niezbędnym do życia związkiem chemicznym. Życie bez wody byłoby niemożliwe, jednak woda posiada również pewne właściwości, które to życie mogą znacznie utrudnić. Woda wnikająca w ściany tworzy wilgoć. Warto korzystać z odpowiednio dobranej hydroizolacji, która będzie chronić nasze ściany przed działaniem wilgoci. Wilgoć działa niepostrzeżenie, dlatego też tym bardziej stanowi duże zagrożenie, gdyż na początku nie jesteśmy w stanie go dostrzec.

Korzyści płynące ze stosowania szczelnej izolacji przeciwwodnej

szczelna izolacja przeciwwodnaWysoka wilgotność w obrębie ścian powoduje duże zagrożenie dla murów naszych budynków, ponieważ woda może w nie wnikać. Na początku niestety proces ten jest niezauważalny. W przypadku jego zauważenia, jest już za późno. Woda może dostawać się do ścian z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Budowa chemiczna wody oraz cementu, powoduje, że woda, która wniknie w ścianę jest bardzo trudna do usunięcia. Warto więc stosować odpowiednią izolację. Wilgoć wnika bardzo głęboko i szybko, ale bardzo trudno się jej pozbyć ze względu na związanie cząsteczek wody z cementem oraz wapniem, gdyż woda wykazuje duże powinowactwo do wszelkiego rodzaju minerałów. Wilgoć wnika w ściany szybko, jednak bardzo trudno ten proces cofnąć. Szczelna izolacja przeciwwodna gwarantuje ochronę przed pękaniem ścian czy odklejaniem tapety. Izolacja najczęściej wykonana jest z materiałów które są nie tylko szczelne aby nie przepuszczać cząsteczek wody, ale także z materiałów mających właściwości hydrofobowe, aby odpychać cząsteczki wody za pomocą oddziaływań hydrofobowych. Wówczas ochrona ścian jest dużo skuteczniejsza, ponieważ cząsteczki wody nie mają możliwości przedostania się do struktury murów. W związku z tym nie mogą związać się z cementem oraz wapniem. Wilgoć działa niepostrzeżenie, przez co kiedy zauważamy jej efekty w postaci grzyba ściennego lub odklejania tapety czy mokrych plam na ścianie, może być już za późno, ponieważ bardzo trudno się tego pozbyć. Warto więc odpowiednio wcześnie zadbać o izolację ścian.

Woda jest bardzo ważnym związkiem chemicznym dla żywych organizmów. Niestety czasami może być pochłaniana przez ściany lub meble, wówczas mówi się o zjawisku wilgoci. Wilgoć sieje ogromne spustoszenie w konstrukcji murów, dlatego warto odpowiednio wcześnie zacząć stosować izolację przeciwwodną na budynku w celu ochrony przed negatywnym działaniem wilgoci. Wilgoć działa niepostrzeżenie, a kiedy zacznie działać jest już za późno. Warto więc zabezpieczyć się przed nią odpowiednio wcześnie.