Specjalista pomaga w przypadku bólu kolana

Każdy z nas zapewne przynajmniej raz w życiu zmagał się z bólem kolana. Schorzenie to przytrafia się często wielu ludziom, niezależnie od wieku. Przyczyn powstawania bólu jest bardzo dużo, może on być spowodowany urazem, kontuzją, a także różnorodnymi zwyrodnieniami, chorobami przewlekłymi oraz przeciążeniem. Najczęściej pojawia się nagle i jest uciążliwy, co sprawia, że bardzo ciężko nam jest wykonywać codzienne czynności.

Różne przyczyny bólu kolana

ból kolana - poznańNajczęściej ratujemy się sięgając po środki przeciwbólowe, a także rozmaite maści oraz żele, które mają za zadanie złagodzić ból. Działają one tylko doraźnie i tak naprawdę nie likwidują przyczyny problemu, a jedynie łagodzą objawy. Jeśli ból trwa długo konieczne jest odwiedzenie specjalisty, by ten stwierdził, co jest przyczyną bólu. Odpowiednia diagnoza jest bowiem niezbędna w przypadku schorzenia, jakim jest ból kolana – Poznań jest miastem, gdzie możemy liczyć na pomoc specjalistów, ortopedów, fizjoterapeutów, a także innych lekarzy, którzy odpowiednio zdiagnozują problem i pomogą nam uporać się z nim. Jeśli ból kolana spowodowany jest kontuzją często pomocne okazuje się stosowanie stabilizatorów kolana. Przypadłość ta najczęściej dotyka sportowców oraz osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. Sposób leczenia bólu kolana jest indywidualnie dostosowany do każdego pacjenta, bowiem zależy w dużej mierze od przyczyn, które powodują ten dyskomfort. W przypadku chorób zwyrodnieniowych pomocne zazwyczaj okazują się odpowiednio dobrane ćwiczenia, a także różnorodne leki, które mają działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W skrajnych przypadkach konieczna jest operacja, endoproteza czasem okazuje się ostatecznym rozwiązaniem. Ból kolana może występować zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie kolana, a kiedy towarzyszy mu niemożność wyprostowania albo zgięcia kolana może to oznaczać uszkodzenie łąkotki. W tym przypadku pomoc lekarza jest niezbędna.

Aby odpowiednio zdiagnozować problem często konieczne poza szczegółowym badaniem, są również dodatkowe badania, jak zdjęcie RTG, USG, a także rezonans magnetyczny, bowiem bez nich ustalenie odpowiedniej diagnozy często okazuje się niemożliwe. Kiedy ból kolana utrudnia nam chodzenie, jest niezwykle uciążliwy, wiąże się z ograniczoną możliwością ruszania kolanem, a także znacznie utrudnienie wykonywania jakiejkolwiek aktywności, pomoc specjalisty często okazuje się jedynym rozwiązaniem, który pomoże nam na nowo wrócić do sprawności i sprawnie uporać się z problemem.