Sprawa rozwodowa – jak udowodnić swoje racje?

Nie da się ukryć, że rozwód nie należy do najprzyjemniejszych procesów, jakie mogłyby się odbywać. Często podczas spraw rozwodowych dochodzi do licznych kłótni, przepychanek słownych i sporów, które są niekomfortowe zarówno dla pozwanego, jak i powoda. O ile zdarzają się rozwody, które są wyłącznie formalnością w sądach, tak wiele z nich wiąże się również z podziałem majątku, ustaleniem winy drugiej osoby, a także ustaleniem praw do opieki nad dzieckiem. W takich przypadkach lepiej nie ryzykować działając na własną rękę.

Jak skutecznie przejść przez proces rozwodowy?

trudne sprawy rozwodowe w gdyniPodczas rozprawy sądowej, sędzia do orzeczenia winy potrzebuje zeznań powoda, pozwanego, a także innych uczestników procesu. Co więcej, prowadzący rozprawę nie tylko opiera się na własnych odczuciach, ale przede wszystkim na przepisach prawa, które mogą być niejasne dla uczestników procesu. Aby korzystnie prezentować się w oczach sędziego, a przy tym doskonale rozumieć przepisy prawa, będące nieodłączną częścią procesu, warto skorzystać z pomocy adwokata. Ekspert nie tylko zna wszystkie zagadnienia związane ze sprawami rozwodowymi, ale również ma doświadczenie, pozwalające ocenić mu szanse wygranej rozprawy. Współpracując z adwokatem, można w dowolnym momencie liczyć na doradztwo. Specjalista dokładnie przedstawi, w jaki sposób będzie wyglądał proces, jak należy się do niego przygotować oraz w jaki sposób rozmawiać z sądem i uczestnikami procesu. Na podstawie zebranych materiałów, adwokat jest w stanie przez większość rozprawy samodzielnie ubiegać się o wygranie sporu. Zwróci on uwagę na kwestie, których nie poruszył klient, a mają kluczowe znaczenie na przebieg rozprawy – są to chociażby relacje z dzieckiem, zatrudnienie, miejsce zamieszkania, brak problemów finansowych, a także charakter i ogólne nastawienie. W większości przypadków sprawy prowadzone z pomocą adwokata są korzystniejsze niż te bez jego udziału. Na pomoc ekspertów można liczyć, chociażby w kancelarii, która rozwiązuje trudne sprawy rozwodowe w Gdyni. Adwokaci mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw.

Poprowadzenie sprawy rozwodowej nie jest drogim wydatkiem, biorąc pod uwagę, jakie korzyści płyną z wygranej rozprawy. W przypadku ubiegania się o prawa do opieki nad dzieckiem żadna cena nie powinna stanowić warunku. Natomiast uwzględniając podział majątku, dzięki wygranej sprawie, nie utraci się nawet kilkuset tysięcy złotych, co jest sumą nieporównywalnie wyższą niż kwota, za którą wynajmie się profesjonalnego adwokata.