Sprawdzony dietetyk z Krakowa dla dzieci

Problem otyłości w naszym kraju (i nie tylko) z roku na rok nabiera na sile. Niestety nawet u kilkulatków występują nadmiarowe kilogramy, które wynikają zazwyczaj z nieodpowiedniej diety i małej ilości aktywności fizycznej na co dzień. Sporo maluchów spędza czas przed ekranem telewizora czy też smartfona. Rodzice zapominają o zapewnieniu dziecku wystarczającej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Wracają po pracy do domu i są często zbyt zmęczeni na aktywne spędzanie czasu. Oczywiście nie można zapominać o niezdrowych przekąskach. Maluchy jedzą sporo słodyczy, słodkich gazowanych napojów oraz fast foodów z dużą ilością soli.

Polecany dietetyk dziecięcy – Kraków 

poradnia dietetyczna dla dzieci krakówW pierwszych latach życia dziecka trzeba zapewnić mu pełnowartościowe i zdrowe posiłki, które dają mu energii oraz niezbędnych witamin i minerałów. Wiele problemów w samym zachowaniu dziecka wynika także z powodu niezdrowego jedzenia. Mowa choćby o nadmiernym pobudzeniu czy braku koncentracji. Jeśli samodzielnie nie jesteśmy sobie poradzić, to być może wesprze nas odpowiednia poradnia dietetyczna dla dzieci Kraków to jedno z przykładowych miast, w którym działają gabinety dziecięcych dietetyków. Specjalista dokładnie przeanalizuje jadłospis dziecka oraz oceni jego nadwagę. Oczywiście trzeba też pamiętać, że zdarzają się dzieci, które zmagają się z niedowagą i są niejadkami. Tutaj również pomoc dietetyka może okazać się wręcz nieoceniona. Kluczowe jest, aby zacząć pracować z dzieckiem jak najwcześniej. Równocześnie warto zmienić nawyki żywieniowe dla całej rodziny, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie kilkulatkowi trzymać odpowiednią dietę. Rodzice otrzymują dokładny wykaz dziennych posiłków i produktów, które maluch może jeść. Z pewnością lekarz zaleci także zwiększenie aktywności fizycznej. 

Poza zmianą diety, warto zaznajomić się z lokalnymi klubami sportowymi czy zapisać dziecko na zajęcia taneczne lub akrobatykę. Zamiast siedzieć w domu, warto przejść się na spacer. To samo tyczy się odprowadzania dziecka do przedszkola czy szkoły – zamiast samochodu, można wybrać się do placówki rowerem lub na nogach (jeśli jest oczywiście taka możliwość). Małymi etapami i wspólnymi siłami z pewnością uda się pokonać otyłość u dziecka oraz pozostałych członków rodziny. Takie nawyki wprowadzane już na etapie dzieciństwa z pewnością pozostaną także w życiu dorosłym, za co syn czy córka z pewnością nam kiedyś podziękują. osoby, które od zawsze zmagały się z otyłością niestety mają poważne problemy ze schudnięciem i często borykają się z dodatkowymi schorzeniami.