Sprawdzony psycholog dla par w Krakowie

 

Kiedy nie możemy już sobie radzić z konfliktami i sporami w związku, ale wciąż nam zależy, by się nie rozpadł, warto rozejrzeć się za psychoterapeutą zajmującym się terapia małżeńską lub terapią par. Proces terapii polega na szczerych, często trudnych, rozmowach z partnerem.

Polecany psycholog dla pary w Krakowie

dobry psycholog dla par z krakowaBędąc w związku często decydujemy się na kompromisy. Skrywane żale i urazy mogą w końcu tak obrzydzić nam obraz partnera, że zastanawiamy się nad końcem związku. Polecam Wam, żeby udać się wtedy do psychologa i spróbować uratować Wasz związek. Dobry psycholog dla par z Krakowa jest łatwy do znalezienia. Dzięki niemu będziecie mogli ze sobą szczerze porozmawiać. Najczęściej problemy w związku zdarzają się z powodu błędnej komunikacji. Nie umiemy ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Psycholog podczas terapii porusza wszystkie tematy istotne dla pary i o której obie strony chcą mówić. Zadaniem terapeutów jest pomoc w zdefiniowaniu trudności i obszarów rozwoju relacji, udzielania wsparcia każdej ze stron i relacji jako całości oraz zauważanie potencjału związku do zmiany. Podczas sesji terapeutycznych psycholog skupia się na poprawieniu komunikacji w związku, otworzeniu się na odczucia czy potrzeby dotąd pomijane. Pomagają zrozumieć, dlaczego mimo dobrych chęci często nie udaje się porozumieć i co każda ze stron może zrobić, żeby pełniej wyrażać siebie, swoje intencje i oczekiwania wobec drugiej osoby. Psycholog skupia się na tym co parę łączy, a co dzieli i jakie decyzje należałoby podjąć.

Dla wielu par może to stanowić początek nowego etapu związku, w którym zdefiniowany zostanie kierunek jego rozwoju i charakter wzajemnych oczekiwań. Psycholog pomoże nam spojrzeć z perspektywy na nasze problemy, byśmy mogli lepiej zrozumieć skąd się biorą.