Stosowanie hirudoterapii w Warszawie

Hirudoterapia, która znana jest ludzkości od tysięcy lat jako jedna z naturalnych metod walki z rozmaitymi chorobami w 2004 roku została uznana przez amerykańską Agencję Żywności i Leków jako środek leczniczy oraz została dopuszczona do obrotu medycznego. Teraz zatem leczenie pijawkami lekarskimi jest jednym z elementów medycyny konwencjonalnej i odkrywane na nowo wciąż zyskuje na popularności. Leczenie pijawkami jest bowiem stosunkowo bezpieczne i powodujące niewiele skutków ubocznych.

Leczenie pijawkami lekarskimi w Warszawie

leczenie pijawkami w WarszawieW hirudoterapii wykorzystuje się kilkanaście gatunków pijawek, obecnie pozyskiwanych z wyspecjalizowanych, sterylnych hodowli, na prowadzenie których trzeba mieć specjalne zezwolenie. Absolutnie nie wolno pozyskiwać pijawek ze środowiska naturalnego, ponieważ w Polsce SA one objęte ścisłą ochroną gatunkową. Zwolennicy przystawiania pijawek lekarskich chwalą sobie tą metodę leczenia ze względu na stosunkowo niewielkie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, oraz za skuteczność w leczeniu niektórych schorzeń, takich jak choroby krwi, oraz stany po oparzeniach, operacjach czy przeszczepach skóry. Dzięki przystawianiu pijawek rany goją się szybciej. Leczenie pijawkami cenione jest także ze względu na to, ze jest to całkowicie naturalna metoda. Hirudoterapia staje się metodą coraz popularniejszą, zwłaszcza w stolicy, dlatego jeśli chcielibyśmy rozpocząć leczenie pijawkami w Warszawie bez problemu znajdziemy placówkę specjalizującą się w tej metodzie. Warto pamiętać, że leczenia pijawkami nie wolno przeprowadzać na własną rękę. Jedyną słuszną i bezpieczną opcją jest znalezienie odpowiedniego ośrodka, w którym zabieg przystawiania pijawek wykonywany jest przez specjalistów, którzy poinformują pacjenta o możliwych skutkach ubocznych, rozwieją jego ewentualne wątpliwości oraz zapewnią mu bezpiecznie przeprowadzony zabieg. Warto wybrać miejsce, w którym pijawki pozyskuje się z pewnego źródła, gdzie higiena jest na najwyższym poziomie, a zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejsze.

Choć na przestrzeni wieków przystawianie pijawek kojarzyło się raczej z metodami pracy znachorów i szeptuch od dłuższego już czasu jest to metoda akceptowana przez lekarzy na niemal całym świecie. Od wielu lat prowadzone są badania na temat skuteczności leczenia pijawkami i owe badania tą skuteczność potwierdzają. Pijawki nie wyleczą oczywiście wszystkich schorzeń, ale w wielu dolegliwościach mogą przynieść ulgę, dlatego warto dać szansę tej metodzie, oczywiście w ośrodku pod okiem specjalistów.