Szereg właściwości rokitnika

 

Botaniczna nazwa rodzajowa tego pięknego krzewu ozdobnego z owocami, czyli rokitnika Hippophae, zawiera dwa greckie wyrazy: hippos – koń i phaes – lśniący. Łączy się to ściśle z niegdyś popularnym sposobem na dbanie o konie. Mianowicie za czasów starożytnej Grecji chore konie zostawały karmione liśćmi rokitnika, dzięki którym dosyć szybko wracały do pełni sił, a także zyskiwały piękną i błyszczącą sierść. Zastosowanie rokitnika wiele setek lat później weszło do naszej kultury w bardzo mocnym stopniu, ponieważ daje rokitnik daje rewelacyjne efekty.

Produkty z rokitnika i jego działanie

ekstrakt z rokitnikaZapewne wiele z nas chciałoby, aby każdy produkt naturalny miał masę pozytywnych i silnych elementów sobie. Niestety niektóre są delikatniejsze w działaniu, a inne silniejsze. Jednym z silniejszych produktów pochodzenia naturalnego jest rokitnik, który w lecie obficie owocuje dając nam przy tym ogrom możliwości. Obecnie tworzy się wiele różnych produktów takich jak ekstrakt z rokitnika albo olej. To wszystko ze względu na właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne rośliny. Przede wszystkim rokitnik wzmacnia nasz układ trawienny, pomaga w walce z przeziębieniem i kaszlem, ale również pomaga w walce z anemią wzmagając apetyt. Z kolei na skórę działa zbawiennie przy oparzeniach, odmrożeniach i uszkodzeniach. Panie, a w szczególności panowie borykający się z z problemami nadmiernego wypadania włosów, a czasem nawet i łysienia korzystając z rokitnika mogą wspomóc się w leczeniu problemu. Rokitnik wzmacnia włosy i sprawia, że są mocne i lśniące. Olej z rokitnika posiada nadzwyczajną koncentrację wszystkich witamin i soli mineralnych zawartych w jagodach. Nic dziwnego, że rokitnik wspomaga nas w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami. Jest w końcu przeciwzapalny i przeciwbakteryjny, obniża ciśnienie krwi i reguluje poziom cholesterolu. Łagodzi też niektóre rodzaje bólów reumatycznych. Mimo tak szerokiej listy pozytywnych cech pamiętajmy też o zapoznaniu się z ewentualnymi przeciwwskazaniami do korzystania z rokitnika.

Wspomaganie leczenia farmakologicznego za pomocą naturalnych produktów jest coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, że produkty z rokitnika takie jak oleje, czy ekstrakty są coraz bardziej używane przez społeczeństwo. Rokitnik w końcu ma w sobie bogactwo witamin i minerałów, dzięki którym możemy dbać o nasz organizm od środka, jak i z zewnątrz. Wielu z nas będzie zaskoczonych pozytywnym działaniem rokitnika na naszą skórę, włosy, ale również i różnego rodzaju problemy zdrowotne.