Szklany słoiczek na pamiątkę

 

Organizację wesela przeżyła większość z nas przynajmniej raz w życiu. Wszyscy doskonale wiemy, że to długotrwały i żmudny proces, który wymaga sporo czasu i uwagi. Szukamy, wybieramy, dopasowujemy, bo chcemy, aby tego dnia wszystko było po naszej myśli. Zwracamy uwagę na drobnostki, które dla niezbyt bystrego oka mogą być niezauważalne. Kolor świec na stołach czy wzór kieliszków szczególnie panom wydaje się być nieistotny. Kobiety jednak cenią takie dograne szczegóły.

Zabawa weselna ze szklanymi słoikami

szklane słoiczkiJednym z największych dylematów młodej pary są upominki dla gości. Oczywiście nie są żadnym wymogiem, ale przyjęło się, że na każdego czeka jakiś drobiazg tematycznie związany z młodymi na jego miejscu przy stole. Pomysły są bardzo różnorodne, ale jednym z najciekawszych, o jakim słyszałam, to upominki od państwa młodych prowadzących firmę szklarską. Na weselu przy każdej winietce pojawiły się szklane słoiczki. Jednak były w różnych kolorach. Panie otrzymały różowe lub żółte, a panowie zielone lub niebieskie. Szkło było przezroczyste barwione. Każdy z gości miał w słoiku zadanie do wykonania podczas wesela. Na przykład odnaleźć kuzyna stryjecznego panny młodej i przedstawić się mu lub uzbierać 20 balonów do północy. O umówionej godzinie goście zebrali się na parkiecie ze swoimi słoiczkami i każdy pytany był o zadanie i jego wykonanie. Osoby, które go nie wykonały lub zrobiły to tylko w części, za karę musiały wypić wódkę, którą wypełniano ich słoiczek. Ta zabawa doprowadziła do łez niemal każdego. Zintegrowała gości z przeciwnych rodzin i od każdego „wymusiła” pokazanie się na forum i podanie choć swojego imienia. Parkiet po tym konkursie wypełnił się po brzegi. To było świetne zagranie ze strony państwa młodych. Było mocno powiązane z ich pracą, jednocześnie było bardzo zabawne i zaskakujące. Zintegrowało nieznajome osoby, stało się elementem wesela. A słoiczki pozostały na pamiątkę. Upominki motywowały też do aktywnego uczestniczenia w zabawie.  Żaden z gości nie miał też obiekcji do pomysłu. Jeśli ktoś nie miał ochoty, nie musiał przecież stawać w szranki, a jedynie wypić drobny dodatkowy toast.

Upominki dla gości bywają pamiątką na wiele miesięcy, a nawet lat. Dlatego warto dobrze je przemyśleć. Nawiązanie do pasji lub zawodu młodych jest doskonałym pomysłem, bo drobiazg będzie kojarzył się z tymi konkretnymi osobami. Wplecenie upominków w zabawę jest całkowicie innowacyjną formą, która na pewno ma mnóstwo zalet. Jeśli więc państwo młodzi są kreatywni, to jest to dobra zaczepka, to zintegrowania gości i rozkręcenia zabawy.