Szukanie noclegu nad jeziorem w Województwie Lubuskim

 

Razem ze znajomymi zdecydowaliśmy się, że w końcu nadszedł czas na wspólny wypad gdzieś na weekend. Wcześniej, kiedy każdy z nas miał masę wolnego czasu i brak większych obowiązków, częściej spędzaliśmy wspólnie weekendy, np. gdzieś nad jeziorem. Województwo Lubuskie daje duże możliwości pod tym względem, więc po dłuższej absencji od tego typu atrakcji, zaczęliśmy planowanie kilku dni w takim krajobrazie, a co za tym idzie, rozpoczęliśmy poszukiwania miejsca do spania.

Nocleg blisko jeziora w Lubuskim

nocleg nad jeziorem w LubuskimW przeszłości takie podróże kończyły się zazwyczaj tym, że pożyczaliśmy od moich rodziców dwa duże namioty i jakoś sobie w ten sposób radziliśmy. Miało to swoje plusy – czuliśmy się bliżej natury i mieliśmy wrażenie, że to bardzo ciekawa przygoda. Szczególnie jeśli można było opowiadać sobie straszne historie. Teraz, będąc już trochę starsi, doceniamy walory, jakie zapewnia spanie w zadaszonym budynku. Zaczęliśmy przeglądać internet, aby odnaleźć najlepszy możliwy nocleg nad jeziorem w Lubuskim. Wybór był bardzo duży, więc kierowaliśmy się przy tym bliskością do wody, ceną oraz dodatkowymi udogodnieniami, jakie taki nocleg mógł nam zapewnić. A w różnych wersjach fajnie mieć lodówkę, czajnik, czy czasami nawet grill dostępny dla osób wynajmujących dane miejsce. Biorąc także pod uwagę, że z pogodą różnie bywa, w ciepłym budynku można spędzić równie ciekawy czas. I nic nie pada na głowę w razie załamania krnąbrnej pogody. W końcu więc wybraliśmy najlepszy dla nas domek. Jedna z par, która z nami jechała, bardzo chciała zabrać ze sobą psa, na szczęście właściciel noclegu nie miał nic przeciwko zwierzętom, więc ostatecznie w podróż nad jezioro udały się z ludźmi dodatkowo cztery psiaki. Z kumplami umówiliśmy się także na małe łowienie ryb, co również było tradycją sprzed lat, którą fajnie odświeżyć. A w przypadku złowienia kilku sztuk zawsze wygodniej je przygotować do zjedzenia w wygodnym domku, aniżeli pod gołym niebem z niczym porządnym, na czym szykować można byłoby coś do jedzenia.

Początkowo nie chcieliśmy szukać noclegu w formie domku, ale widząc, jakie daje to możliwości, szybko zrezygnowaliśmy z męczenia się pod namiotami. Wygodny wypoczynek pozwala także o wiele bardziej cieszyć się widokami, jakie daje nam województwo lubuskie w formie jezior i okolicznych terenów. I umówmy się, to co w młodszych latach wydawało się przyjemną ciekawostką w formie rozkładania namiotu, w starszym wieku jest raczej czynnością, którą w miarę danych możliwości lepiej unikać.