Taśma PP pomaga chronić środowisko

 

Od kilku lat zarządzam magazynem w dużej firmie meblarskiej. Moim zadaniem jest upewnienie się, że cały proces pakowania i załadunku gotowych towarów będzie przebiegał sprawnie. Codziennie z mojego magazynu wychodzą setki mebli, przy takiej ilości, najmniejsza pomyłka może zrodzić prawdziwy chaos i zreorganizować pracę całego zakładu. Przez lata udało mi się wypracować pewną rutynę i dyscyplinę wśród pracowników, która jest gwarantem sprawnej pracy nas wszystkich.

Stosowanie taśmy PP obniża koszty produkcji

taśma spinająca polipropylenowaMuszę zarządzać personelem, planować jak najlepsze rozmieszczenie towarów w magazynie, oraz dbać o najwyższą jakość przechowywanych produktów drewnianych. Nie mogę pozwolić na zarysowanie czy, tym bardziej, uszkodzenie powłoki lakieru na meblach i ich komponentach. Każdy regał, półka, rama łóżka, stół i biurko są przechowywane w częściach, w kartonowych pudłach. Kiedy klient zamówi dany mebel, starannie kompletujemy jego części, żeby się upewnić, że niczego nie zabraknie. Prowadzimy też sprzedaż hurtową, do biur, szkół, placówek badawczych i różnego rodzaju instytucji zajmujących się kulturą i sztuką, a także w obiektach sportowych, wyposażamy szatnie. Do większych zamówień w hurcie, konieczne jest zapakowanie towaru na palety. Najlepszym i najbardziej ekologicznym sposobem zabezpieczenia towaru na paletach jest taśma spinająca polipropylenowa. Konkurencyjne zakłady używają do owijania palet dużych ilości folii, której produkcja jest szkodliwa dla środowiska. Sama folia nie jest biodegradowalna, przez co zanieczyszcza naszą planetę. Wystarczy kilka cienkich pasków taśmy spinającej, żeby zabezpieczyć produkty na palecie. W ten sposób nasza firma minimalizuje ilość powstających odpadów plastikowych. Taśmy polipropylenowe zapewniają najlepszą stabilizację ładunków w transporcie. Są bardzo wytrzymałe na rozciąganie i naprężanie, odporne na działalność czynników atmosferycznych, nie uszkadzają ładunku, są bardzo proste w użyciu. Dla połączenia dwóch końców taśmy wystarczy zapinka wykonanych z plastiku, drutu lub metalu albo po prostu należy je zgrzać. Od kiedy zaczęliśmy używać taśmy spinającej w naszej firmie, koszty produkcji spadły o kilka procent.

Każdy z nas, takimi małymi rzeczami, może zmienić cały Świat na lepsze. Mniejsze zużycie plastiku, pomoże oczyścić naszą planetę z ton, zalegających śmieci. Każda firma i zakład produkcyjny, powinny na pierwszym miejscu stawiać dobro naszej planety, bo kiedy nasze wody i powietrze zostaną zanieczyszczone, ludzie będą chorować i nie będzie już komu sprzedawać produkowanych towarów.