Taśmy siatkowe zgrzewane najwyższej jakości

W dzisiejszych czasach coraz więcej polskich przedsiębiorców przykłada ogromną wagę do modernizacji zakładów przemysłowych. Przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi, iż rozwój przekładający się na zyski, zawsze idzie w parze z odpowiednio przystosowanym, nowoczesnym zapleczem urządzeń. Idealnym przykładem owej tezy są przedsiębiorstwa związane z branżą spożywczą, które coraz częściej decydują się na zakup zgrzewanych taśm siatkowych, które z powodzeniem wypierają dziś standardowej, przestarzałe linie transportowe.  

Cechy taśm siatkowych zgrzewanych 

taśmy siatkowe zgrzewaneTaśmy transportujące znajdują się w praktycznie każdej fabryce, która nastawiona jest na masową produkcję. Nowoczesne taśmy wykonywane są dziś z różnych materiałów (m.in. z metalu, gumy, sylikonu, oraz popularnego dziś polichlorku winylu). Warto również wspomnieć o fakturze oraz wyprofilowaniu owych taśm. Na rynku funkcjonuje dziś wiele renomowanych firm, które oferują m.in. taśmy gładkie, pokarbowane, modularne (czyli składające się z odrębnych modułów, które łączy się ze sobą za pomocą specjalnych listew). Profesjonalne taśmy PCV wyposażone są również w zabieraki, które mogą być proste, pochyłe lub wzmocnione dodatkową warstwą materiału. Sporą popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się dziś zwłaszcza taśmy siatkowe zgrzewane, które umożliwiają szybkie grupowanie różnego rodzaju produktów. Wszystkie wyżej wymienione taśmy są w 100% wodoodporne, żaroodporne oraz olejoodporne. Podczas produkcji do taśm nie przywierają więc żadne płyny czy odpadki, dzięki czemu cały proces przebiega szybko i bezawaryjnie. Warto również wspomnieć o tym, że taśmy modularne umożliwiają również szybkie i wygodne grupowanie produktów (na jednym module znajduje się wówczas określona ilość artykułów), co usprawnia proces pakowania oraz kontroli jakości owych artykułów. Do powierzchni siatkowanych, metalowych taśm nie przywiera również pożywienie, taśmy te idealnie sprawdzają się więc m.in. w cukierniach, w których często zdobi się ciasta za pomocą płynnych polew. Podczas zdobienia, które odbywa się na taśmie siatkowej nie dochodzi do zmarnowania się produktu, ponieważ nadmiar nanoszonej na wypieki polewy przepływa przez siatki i trafia ponownie do głównego zbiornika z płynnym produktem. 

Nowoczesna taśma siatkowa sprawdzi się więc idealnie zarówno przy produkcji artykułów spożywczych, jak i mebli czy opakowań z tworzyw sztucznych. Solidna siatka umożliwia wówczas cyrkulację powietrza, co może dla przykładu przyspieszać proces chłodzenia czy ogrzewania danych produktów. Taśmy te bardzo łatwo również utrzymać w czystości, w ich powierzchnię nie wsiąkają żadne płyny oraz nie osiadają na nich odpadki powstałe podczas procesu produkcji.