Tenis dla każdego

Tenis to bardzo dobra aktywność dla mnie jako dla dorosłego mężczyzny. Co najważniejsze w odróżnieniu od innych sportów tutaj albo nie trzeba mieć w ogóle kolegi do gry, jak to jest w przypadku squasha, czyli bardzo popularnej odmiany tenisa, a wystarczy jedna osoba znajoma, która gra na podobnym poziomie, co wasz. W większości przypadków tenis będzie grą, która warta jest każdej minuty. Zarówno dla waszego zdrowia, ale dla zabicia własnego czasu możecie grać bez przeszkód.

Jak nauczyć się gry w tenisa

lekcje tenisaTenis ma to do siebie, że faktycznie jest wiele miejsc w Polsce, gdzie można w niego zagrać. Na specjalnie przygotowanych kortach możecie spróbować swoich sił i sprawdzić się razem ze swoim znajomym. Mi to szczerze mówiąc bardzo odpowiadało z tego względu, że tenis to gra zespołowa. Często też przyjeżdżamy większą grupą osób i na przykład gramy dwóch na dwóch. Jednak czasem mam braki w umiejętnościach i muszę zapisywać się na lekcje tenisa, które dają naprawdę bardzo dużo. Istotne jest na samym początku zapisanie się na takie szkolenie, aby już od pierwszych minut grać tak, jak się powinno grać. Nie chodzi tutaj nawet o zasady, a bardziej o technikę gry, która powinna być bardzo dobra. W końcu jeśli gracie technicznie źle jesteście znacznie bardziej narażeni na kontuzje, a te jak wiadomo mogą być bolesne. Lekcje tenisa na szczęście nie są drogie. Już za godzinę możemy zapłacić kilkanaście złotych. Ja miałem wybranego jednak trenera, który faktycznie wydawał się mieć spore doświadczenie nie tylko w samej grze, ale także w nauczaniu, dzięki czemu mogłem zapłacić więcej i cieszyć się z pewności, że lekcje tenisa są na bardzo wysokim poziomie. Patrząc po moich znajomych również widzę, że i ci zapisują się na takie lekcje, aby grać jeszcze i jeszcze lepiej. Często też organizujemy między sobą specjalne turnieje, które potwierdzają nabyte na lekcjach umiejętności. Prowadzone lekcje tenisa trwać mogą parę godzin w tygodniu, ale ja jednak zapisuję się systematycznie jak mam czas, czyli na przykład raz na tydzień po godzinie.

W końcu nie trzeba uczyć się pod okiem instruktora codziennie. Jeśli chodzi o tenis, jest to gra, która faktycznie jest bardzo wymagająca. Wymagająca kondycji, ale też i odpowiedniego zgrania i koordynacji ruchowej. Wiem, że organizowane lekcje są dostępne dla każdego. Można z powodzeniem powiedzieć, że jest to sport praktycznie dla każdego. Mój syn również będzie zainteresowany grą i to chyba dzięki mnie. Zaraziłem go pasją do tego sportu chyba na dobre.