Tenis stołowy a ziemny

Odpowiednia dawka ruchu najlepiej na świeżym powietrzu pomaga na nam nie tylko pozostać w dobrym zdrowiu, ale i utrzymać szczupłą sylwetkę. Wiele osób jednak nie wspomina zbyt dobrze niekiedy nudnych lekcji wychowania fizycznego, gdy na przykład tenis stołowy był sportem, który dzieci uprawiały przez całe półrocze. Nic więc dziwnego, że wiele osób do aktywności fizycznej się zraziło, gdyż nie mogli robić tego, co lubili, a to, co im kazali nauczyciele. Na szczęście w wieku poza szkolnym można już sobie wybrać, co chce się robić.

Zalety gry w tenisa i innych sportów

tenis w PszczynieJak już wspomniano, po zakończeniu edukacji wychowania fizycznego mamy okazję w końcu uprawiać taki sport, jak chcemy. Ponieważ niestety tak już jest, że w-f w szkole powinien propagować zdrowy styl życia i tłumaczyć, że ruch jest nam niezbędny, by organizm prawidłowo funkcjonował, jednak często dzieje się zupełnie na odwrót. Dzieci i młodzież zmuszani są do wykonywania ćwiczeń, za którymi nie przepadają. Dodatkowo lekcje wychowania fizycznego często są między innymi zajęciami, a przerwy są zbyt krótkie, by móc wziąć szybki prysznic. Uciążliwy jest również brak szafek w większości szkół, w której uczeń mógłby chociażby zostawić zwój strój czy ręcznik na resztę dnia. Niestety to właśnie może powodować, iż młodzi ludzie są do sportu zniechęceni, a wystarczy tylko znaleźć coś dla siebie, coś, co sprawiałoby nam przyjemność. Dla wielu osób to właśnie tenis ziemny jest takim sportem, który zarówno pozwala nam utrzymać zdrową sylwetkę, świetną kondycję, jak i jest po prosu świetną rozrywką. To wszystko sprawia, że zapominamy o tym nieszczęsnym sporcie, jakim był tenis stołowy w szkole często wałkowany czasem przez całe półrocze. O ile sam tenis stołowy, inaczej nazywany ping-pongiem, nie jest sam w sobie zły, to już jeden lub dwa stoły na całą grupę, to zdecydowanie za mało. Dlatego jeśli to tenis ziemny nam się spodobał i szukamy dobrych kortów, tenis w Pszczynie, a dokładniej w centrum sportu, to świetne miejsce na początek naszej przygody z tym sportem.

Wszyscy wiedzą, że ruch to zdrowie, jednak nie każdy tę zasadę wprowadza w życie. Niewiele jest osób, które regularnie od kilku lat chodzą na siłownię, wychodzą ze znajomymi pograć w siatkówkę czy też biegają co najmniej kilka razy w tygodniu. Większość jeśli zaczyna regularnie uprawiać sport, po kilku tygodniach lub miesiącach przestaje. A wystarczy znaleźć coś dla siebie, na przykład tenis ziemny czy stołowy, o których wspominaliśmy chwilę wcześniej.