Termoizolacja pianką poliuretanową

Poddasze jest w rzeczywistości bardzo ważnym elementem w naszym domu. To właśnie przez poddasze uchodzi najwięcej ciepła z wnętrza naszego domu. W związku z tym bardzo ważne jest to by zastosować w swoim domu odpowiednio skuteczną warstwę termoizolacyjną. Mamy całe mnóstwo możliwości jeśli chodzi o tworzenie takich warstw. Szczególnie popularne w ostatnim czasie jest tworzenie tychże warstw przy użyciu pianki poliuretanowej, której skuteczność może Państwa zaskoczyć. 

Ocieplanie budynków pianką PUR 

izolacje poddasza pianką purPianka poliuretanowa jest materiałem, który używany jest już od dziesięcioleci. Początkowo jednak nikt nawet nie podejrzewał, że taka pianka może sprawdzać się w termoizolacji. Przez długie lata była ona wykorzystywana głównie w produkcji różnych przedmiotów. Stosowano ją również bardzo często jako wypełniacz. Ktoś jednak kiedyś sprawdził, że pianka poliuretanowa mogłaby być stosowana w ocieplaniu. Od tej pory dość systematycznie jest ona wzbogacana o najróżniejsze składniki i dzięki temu możliwe jest nakładanie pianki poliuretanowej na różne powierzchnie. Izolacje poddasza pianką PUR to zabieg na który już zdecydowały się tysiące osób. Pianka ta występuje obecnie w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. W tym materiale ciekawe jest to, że taka pianka może przepuszczać parę wodną oraz inne gazy. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia kondycji budynku. Dzięki przepuszczaniu pary wodnej nie będzie dochodziło do jej kondensacji między ścianą a warstwą termoizolacyjną. Automatycznie skutkować to może tym, że nie będzie ryzyka wystąpienia wilgoci w naszym domu. Inwestycja w piankę poliuretanową może nam się bardzo szybko zwrócić już nawet tylko w kosztach ogrzewania. Nie trzeba być specjalistą z branży grzewczej by wiedzieć, że jeśli ciepło zatrzymywane jest we wnętrzu budynku to znacznie mniej ciepła musi emitować system grzewczy. Przełoży się to więc bezpośrednio na koszty dotyczące ogrzewania. Pianka PUR od jakiegoś czasu stosowana jest również na zewnątrz i doskonale się tam spisuje. 

Izolacje z wykorzystaniem pianki poliuretanowej muszą być wykonywane przez specjalistów. Do takich zadań wykorzystywane są urządzenia zwane agregatami. Sprzęt ten sprawia, że w komorze gdzie znajduje się pianka dochodzi do podnoszenia ciśnienia. W efekcie tego nasza pianka poliuretanowa jest w stanie skutecznie docierać do najróżniejszych zakamarków. Inwestowanie w warstwy termoizolacyjne z pianki PUR mogą naprawdę mocno wpływać na nasz komfort cieplny.