Trudna sztuka urządzania domu meblami

Urządzenie mieszkania czy domu zwykle jest trudniejsze niż wydaje nam się to na początku. Z czasem zdajemy sobie sprawę, że to przestrzeń, w której będziemy spędzać wiele godzin i mamy dobrze się w niej czuć. To nasza bezpieczna przystań, miejsce, gdzie możemy czuć się swobodnie. Dlatego nie jest obojętne, jakie kolory czy styl do pomieszczeń wybierzemy. Zwykle starannie i z uwagą dobieramy każdy dodatek, aby w efekcie stworzyć swoją „twierdzę”.

Wybór dobrych mebli

mebleWiększość osób, które mają za sobą urządzanie mieszkania, są zgodne co do tego, że trzeba poświęcić na to wiele energii. Najprostszym wyborem jest kolorystyka ścian. Jest to spowodowane tym, że to łatwo zmienić. Możemy odświeżać kolor co kilka lat małym kosztem. Bardziej należy przyłożyć się natomiast do wyboru podłóg czy wyposażenia. Najdłużej zwykle wybieramy meble. Muszą one spełniać wiele oczekiwań. Mają być estetyczne i w naszym guście. Kolor drewna musi pasować do całej koncepcji pomieszczenia. Najważniejszą ich cechą ma być jednak funkcjonalność. Kupujemy je na wiele lat. Czasem musimy przewidzieć, że przez ten czas na przykład powiększy nam się rodzina. Decydujemy więc czy ma być to duża szafa, komoda czy może regał. Czy szafka ma w sobie kryć dwie czy trzy półki. Czy wolimy przeszklone drzwi, czy te pełne? Wybór i możliwości są tak duże, że czasem sami tracimy orientację, czego potrzebujemy. Zawsze jednak meble kupujmy w pewnym źródle. Wybierzmy znany w okolicy salon meblowy, polecony przez kogoś mniejszy sklepik bądź poprośmy o pomoc stolarza. Bez dodatkowej marży meble często wypadają korzystniej cenowo. Stolarza jednak także nie warto brać z pierwszego lepszego ogłoszenia. Popytajmy znajomych, umówmy się na obejrzenie jego produktów. Nie warto zamówić mebli za kilkanaście tysięcy złotych, żeby potem przekonać się, że stolarz jest bardzo niedokładny. Meble mają nam służyć przez wiele lat, więc wybierajmy estetyczne wykonanie i solidne drewno oraz łączenia. Zwracajmy też uwagę na ceny, które często sugerują nam jakość produktu. Czasem warto sięgnąć po przynajmniej średnią półkę cenową.

Zakup mebli do domu czy mieszkania jest kosztowny i istotny pod kątem estetyki i charakteru, jaki nadamy pomieszczeniom. Meble wybieramy nie tylko po wyglądzie, ale w dużej mierze po ich funkcjonalności i jakości wykonania. Ich zadaniem jest bowiem służyć nam przez wiele lat. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na obejrzenie oferty kilku sklepów czy stolarzy. Czasem warto kupić meble w kilku różnych miejscach w zależności od meblowanego pomieszczenia. To wydatek, który uprawnia nas do bardzo dokładnego wyboru.