Trwały i funkcjonalny mikrocement

Mikrobeton jest nowoczesnym materiałem dekoracyjnym, który wykorzystywany jest do wykańczania ścian, posadzek, a także mebli. Figuruje również pod innymi nazwami, takimi jak mikrobeton czy beton milimetrowy. Najczęściej stosowany jest na posadzki w domach, mieszkaniach i dużych powierzchniach. Ma niepowtarzalne właściwości. Nakłada się bowiem niewielką ilość materiału na określoną powierzchnię, a jej grubość często nie przekracza kilku milimetrów. Pozwala także stworzyć ciągłą powierzchnię bez różnych łączeń i fug.

Mikrocement jako trwała zaprawa ścienna

trwały mikrocementMoże być stosowany na każdej możliwej posadzce i powierzchni, celem wyrównania i uzyskania bardzo efektowne efektu wizualnego. Bardzo często wykorzystywany jest w procesach modernizacyjnych domów i mieszkań i kładziony jest na stare posadzki drewniane lub z płytek ceramicznych. Niezwykle trwały mikrocement wykorzystywany jest także w pomieszczeniach, takich jak kuchnie i łazienki. Nadaje się praktycznie do każdego pomieszczenia, a możliwości kształtowania dowolnej faktury i tekstury oraz koloru są niezwykłą zaletą materiału. Idealnie komponuje się z nowoczesnym, loftowym i rustykalnym wystrojem. Stosowany jest także w wilgotnych i mokrych pomieszczeniach jakimi są baseny kąpielowe, prysznice i blaty kuchenne. Jest przyjazny rodzinie i środowisku naturalnemu, nie wywołuje alergii i podrażnień. Jest bardzo przyjemny w dotyku i nadaje aksamitnego wyglądu powierzchniom. Bardzo przypomina beton architektoniczny. Mikrobeton jest formą zaprawy, którą nakłada się na powierzchnię ręcznie, a dzięki umiejętnościom fachowców istnieje możliwość nadania mu różnych faktur i wzorów. Jest nowoczesnym materiałem wykorzystywanym w aranżacji pomieszczeń mieszkalnych i biurowych, punktów gastronomicznych, a także galerii handlowych. Dopasowany idealnie do wystroju pod względem faktury i kolorystyki nadaje pomieszczeniom eleganckiego bądź minimalistycznego wyglądu. Jest niezwykle funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu, a nieprzerwana powierzchnia nie wymaga specjalnego traktowania ostrymi środkami czyszczącymi.

Ma wszechstronne zastosowanie, a dodatkowe walory estetyczne otrzymuje poprzez dodanie innych substancji wpływających na strukturę, kolor oraz efekt wizualny. Może mieć powłokę metaliczną poprzez dodanie substancji, które odbijają światło i nadają powierzchni metalicznego błysku. Nakładanie na powierzchnię ściany bądź posadzki wymaga doświadczenia i umiejętności. Mikrocementy są wszechstronnie używanymi zaprawami i wykazują się wysokimi walorami estetycznymi i funkcjonalnymi.Stanowią alternatywę dla wielu innych materiałów wykorzystywanych w wykończeniu wnętrz.