Turnusy dla osób starszych

 

Od momentu przejścia na emeryturę, stan zdrowia większości osób sukcesywnie się pogarsza. Coraz częściej myślą o odpoczynku, zwalniają tempo życia i skupiają się na swoim zdrowiu. To najlepszy moment, aby skorzystać z oferty licznych sanatoriów znajdujących się w naszym kraju. Najbardziej znane w całej Polsce miasto, w których realizowane są wczasy dla seniorów, jest Ciechocinek miasto położone w województwie kujawsko – pomorskim.

Turnusy rehabilitacyjne w Ciechocinku

ciechocinek - turnus rehabilitacyjny dla starszychPorządny odpoczynek należy się każdemu, szczególnie osobom starszym. Kiedy dokuczają nam liczne schorzenia i bóle, codzienne funkcjonowanie staje się uciążliwe, dlatego często odwiedzamy lekarzy specjalistów. Niektóre osoby, które są w ciężkiej sytuacji finansowej mogą się starać o dofinansowanie pobytu w sanatorium. Konieczne jest posiadanie skierowania na wczasy w ośrodku i spełnianie kryteriów dochodowych. Pozostałe osoby muszą samodzielnie sobie opłacić wybrany turnus. W mieście Ciechocinek – turnus rehabilitacyjny dla starszych osób jest przeznaczony dla seniorów, który ulegli wypadkom, przeszli poważne choroby, lub wymagają profesjonalnej rehabilitacji ruchowej. W Ciechocinku każdy wczasowicz może korzystać z kąpieli solankowych, borowinowych, perełkowych i kwasowowęglowych, znanych z cennych właściwości leczniczych. W sanatorium każdy jest zakwaterowany w komfortowych dwuosobowych pokojach z klimatyzacją i własną łazienką, dzięki czemu seniorzy czują się jak u siebie w domu. W Ciechocinku można skorzystać z kilku rodzajów turnusów, z których najpopularniejsze są rehabilitacyjne, sportowe i rekreacyjnych. W trakcie pobytu można zażywać kąpieli w basenie, brać udział w ćwiczeniach ogólnorozwojowych prowadzonych w wodzie, na sali gimnastycznej, lub na świeżym powietrzu. Seniorzy mają zapewnione pełne wyżywienie, na które się składa śniadanie i kolacja w formie stołu szwedzkiego, natomiast obiad jest dwudaniowy. Wszyscy uczestnicy są pod stałą opieką medyczną i mają zapewnione badania lekarskie.

Pobyt w Ciechocinku jest w pełni zorganizowanym odpoczynkiem, połączonym z aktywnym spędzaniem czasu. Dostępne atrakcje pozwalają seniorom na zadbanie o własną kondycję, a przez rehabilitację powrót do zdrowia, lub znaczącą jego poprawę. Cena wczasów w sanatorium jest uzależniona od długości pobytu i rodzaju turnusu. Wczasy tygodniowe kosztują od sześciuset do tysiąca złotych, a dwutygodniowe pobyty mają ceny powyżej tysiąca dwustu złotych. W Ciechocinku znajdują się najlepiej wyposażone ośrodki, dlatego cieszą się takim dużym zainteresowaniem.