Turystyka w Kudowie Zdroju

Na całym Dolnym Śląsku ze świecą można szukać miejsca równie gęstego od różnego rodzaju atrakcji turystycznych skumulowanych w jednym miejscu jak teren ziemi kłodzkiej. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na ziemi kłodzkiej pod tym względem jest niewątpliwie Kudowa Zdrój. Nobilituje ją nie tylko bliskość do atrakcji z innych części regionu, ale przede wszystkim bardzo duża atrakcyjność samego miasta i jego walorów turystycznych.

Kudowa Zdrój na cały pobyt?

atrakcje turystyczne na terenie kudowy zdrójNiemal 25 procent Parku Narodowego Gór Stołowych leży w administracyjnych granicach Kudowy Zdroju. Teoretycznie, cały czerwony szlak prowadzący z centrum Kudowy Zdroju do Błędnych Skał i całe Błędne Skały również leżą administracyjnie na terenie Kudowy Zdroju. Będąc w Kudowie Zdroju możemy cieszyć się bliskością natury i podziwiać Park Narodowy Gór Stołowych, zwłaszcza że jest to jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie przykładów gór płytowych. Na Błędne Skały z Kudowy Zdrój dojdziemy z nieco ponad 2 godziny szlakiem czerwonym. W Kudowie znajduje się również słynna na całą Polskę kaplica czaszek, jedyne tego typu miejsce w Polsce i jedno z trzech takich miejsc w Europie. Kudowa to także piękne tereny Parku Zdrojowego, które obejmują mini scenę teatralną, pijalnię wód oraz mnóstwo restauracji i kawiarni, czyniąc z Parku Zdrojowego nie tylko przykład zagospodarowania terenu zielonego na modłę stylu angielskiego, ale także miejsce spotkań autochtonów oraz miejsce tętniące życiem przez cały dzień. Wieczorami odbywają się w tym miejscu również różnego rodzaju eventy z pogranicza kultury, sztuki, a także kuglarstwa. Atrakcje turystyczne na terenie Kudowy Zdrój nie kończą się na tym. Wielką imprezą muzyczną, umiejscawiającą Kudowę Zdrój na mapie muzyki poważnej Polski i Europy Środkowej jest Festiwal Moniuszkowski, którego główną sceną jest Teatr Zdrojowy znajdujący się w bryle Sanatorium Polonia. Kudowa jest miejscem nie tylko sprzężonym z ziemią kłodzką i jej atrakcjami, ale również zupełnie niezależnym ośrodkiem turystycznym, który z powodzeniem może nam służyć za miejsce docelowe przynajmniej kilkudniowego wypoczynku.

Do samej Kudowy Zdrój dojedziemy w bardzo prosty sposób z Wrocławia. Kudowa Zdrój leży przy drodze krajowej nr 8, w bezpośrednim sąsiedztwie byłego przejścia granicznego Kudowa Słone – Nachod. Z Wrocławia dojedziemy do Kudowy w niecałe 2 godziny. Tyle samo powinna nam zająć podróż do stolicy i największego miasta Republiki Czeskiej – Pragi. Dzięki takiej lokalizacji Kudowa Zdrój może być również dobrą bazą wypadową na wycieczki w bardzo ciekawe, wielkomiejskie części Europy Środkowej.