Twoje sprawdzone akcesoria jeździeckie!

To czy jesteś już doświadczonym jeźdźcem, czy dopiero zaczynasz swoja przygodę nie jest ważne, ponieważ każdemu od czasu do czasu przyda się rada w doborze odpowiednich akcesoriów do jazdy konnej. Największa zaleta jazdy konnej jest możliwość nawiązania więzi ze zwierzęciem oraz przebywanie na łonie natury. Ponadto, jazda konna, przyczynia się do utrzymania nas w dobrej formie, co przekłada się na lepszy stan zdrowia i samopoczucia. 

Jakie akcesoria jeździeckie wybrać?

sprawdzone akcesoria jeździeckieNa jazdę konną możemy spokojnie zapisać nasze dzieci, dzięki temu nauczą się odpowiedzialności, będą miały okazję przebywać z rówieśnikami podczas przebywania w stadninie oraz jazda konna przyczynia się do budowania właściwej postawy ciała. Sprawdzone akcesoria jeździeckie to gwarancja jakości i świadomego wyboru. Na pierwsza lekcje należy zaopatrzyć się w buty do jazdy konnej z wysoką cholewką, toczek (kask ochronny) oraz kamizelkę w razie upadku. Wiele stadnin oferuje wypożyczenie kasku i kamizelki, więc nie trzeba będzie martwić się o ich kupno. Strój przygotuj odpowiedni do pogody, a spodnie jak najbardziej przylegające, nie odsłaniały skóry oraz nie miały twardych szwów, bo wtedy łatwo o otarcia. Jeśli jazda konna pochłonęła cię kompletnie, to czas, aby zainwestować w parę bryczesów, które zapewnią maksimum wygody podczas jazdy. Warto też zaopatrzyć się w oficerki do jazdy konnej lub sztyblety. Warto też wypróbować czapsy (rodzaj długich ochraniaczy parowany ze sztybletami, najczęściej wykonane ze skóry) lub sztylpy (podobne do czapsów, również parowane ze sztybletami). Jesienią i zimą podczas jazd terenowych świetnie sprawdzi się bielizna termoaktywna. Na niepogodę nieodzownym elementem stroju będzie kurtka do jazdy konnej, która zapobiega przemoknięciu, poceniu się czy przegrzaniu. Z kolei na konkursy przyda się nam odpowiednia odzież konkursowa, ponieważ jeździectwo to bardzo elegancki sport. Żeby zapewnić sobie wygodę podczas jazdy należy dobrać odpowiedni czaprak i siodło. Na rynku są dostępne różne modele, wybierz taki, który spełni potrzeby twoje oraz konia. 

Poza tym, na zakupy możemy wybrać się z kimś obeznanym w temacie. Taka osoba udzieli nam potrzebnych informacji i posłuży radą w trudnej chwili. Do tego, w Internecie, znajdziemy wiele blogów poświęconych jeździectwu, które zawierają wpisy o dobieraniu akcesoriów jeździeckich. Nawet sklepy internetowe posiadają swoje przewodniki jak krok po kroku wybierać akcesoria. Jednak przed podjęciem się tego sportu należy, pamiętać że to duże zobowiązanie, ponieważ bierzemy pod opiekę żywe zwierze.