Twoje szklane panele

Podczas aranżacji przestrzeni staramy się, aby dekoracja pomieszczenia nie powielała znanych schematów i zgrała się z resztą domu. Panele szklane występują w wielu odsłonach, mogą być matowe, z nadrukami graficznymi lub połyskiem. Łatwy montaż, bez widocznych fug dodaje elegancji pomieszczeniu. Jeśli nasza kuchnia jest mała to możemy wypełnić przestrzeń nawet tylko jednym panelem. Dodatkowo szkło sprawdzi się w kuchni, gdy chcemy ją optycznie powiększyć, ponieważ ono nadaje się do tego znakomicie.  

Szklane panele w kuchni 

panele szklane w GdańskuSzkło w kuchni to bardzo efektowne i proste rozwiązanie. Do kuchni są najlepiej nadadzą się panele z tak zwanego szkła bezpiecznego, klejonego (warstwy szkła są  łączone za pomocą żywicy) lub hartowanego (poddane obróbce termicznej), takie rodzaje szkła są odporne na działanie wysokich temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne. Panele szklane w Gdańsku powiększą małe kuchnie i nadadzą im elegancji, są bardzo łatwe w czyszczeniu, wystarczy przetrzeć szmatką z płynem do czyszczenia szyb, można je dezynfekować jeśli zajdzie taka potrzeba. Poza tym, nadruk, znajduje się na wewnętrznej stronie panelu, co sprawia że jest odporny na mycie i szorowanie.  Gładka i lśniąca powierzchnia szkła nada małej kuchni lekkości i elegancji, a panele z nadrukiem sitodrukowym mogą pełnić funkcję obrazu. Przezroczyste panele świetnie nadadzą się do uwydatnienia faktury na przykład ściany z cegieł. Szkło wpasuje się do kuchni o otwartym planie, które są połączone z salonem. One potrzebują odrobiny dyscypliny podczas projektowania i późniejszego dekorowania, dlatego przezroczyste szkło nada się tutaj lepiej niż tradycyjne płytki. Ponadto powiększają one optycznie przestrzeń. Szeroki wybór szkła lakierowanego umożliwia zrealizowanie wielu projektów, jeśli chcemy, żeby panel był tłem uniwersalnym w kuchni należy sięgnąć po panele przezroczyste. Dodatkowo, na szkle nie osadzają się drobnoustroje, bakterie czy grzyby, jest to ważny walor higieniczny. Dzięki temu są odpowiednie w pomieszczeniach z wysokim poziomem wilgotności. 

Szklane panele można kłaść tylko na równe powierzchnie, więc ściany pod nie należy odpowiednio przygotować. W teorii ich montaż jest łatwy, bo wystarczy odpowiedni klej do klejenia szkła, lecz potrzebna nam będzie pomoc odpowiedniego fachowca, który położy panele w odpowiedni sposób. podczas montażu należy pamiętać o zabezpieczeniu szpar między szkłem a podwieszana szafką, aby uniknąć trudnego do usunięcia brudu i kurzu. Do tego należy użyć silikonu lub elastycznych uszczelek.