Tynki najszybciej kładzie się agregatem

Jedne z najważniejszych prac wykończeniowych, jakie trzeba wykonać w nowo wybudowanym domu to oczywiście otynkowanie wszystkich ścian wewnętrznych. Nie można przecież zamieszkać w domu, w którym ściany będą z pustaków, którymi się go budowało. Nie jest to możliwe, bo tynkując ściany jednocześnie je wyrównujemy i docieplamy od wewnątrz. Dopiero po otynkowaniu możemy nadać wnętrzom kolorytu lub położyć na ścianach tapety czy inny materiał wykończeniowy. Dzisiaj ściany tynkuje się maszynowo przy pomocy urządzenia zwanego agregatem.

Kiedy otynkować dom wewnątrz?

tynki gipsowe agregatem łódźZanim zamówimy do domu tynkarzy to musimy wykonać szereg innych prac i instalacji. Dopiero po ich zrobieniu można będzie ściany pokryć tynkiem. Gdy budowany dom jest już w stanie surowym zamkniętym to trzeba wykonać w nim instalację wodno – kanalizacyjną a potem hydrauliczną. Następnie hydraulik może zrobić ogrzewanie, po którym trzeba zrobić wylewki. I dopiero wówczas zamawiamy sobie tynki gipsowe agregatem Łódź lub tynki cementowo-wapienne. Inwestorzy najczęściej wybierają tynki gipsowe, które są po prostu łatwiejsze do pomalowania. Samo tynkowanie maszynowe wykonywane agregatem to bardzo szybki proces, który powinien trwać około trzech dni. W tym czasie tynkarze zdążą na spokojnie położyć tynk i go odpowiednio wyszlifować. Przy tynkowaniu maszynowym możemy sobie wybrać jedną z pośród różnych struktur tynku. Ściana może być oszlifowana zupełnie na gładko, ale możemy zażyczyć sobie również ścianę w wersji chropowatej bądź o nierównej strukturze. Wszystko zależy jedynie od tego w jaki sposób chcemy sobie wnętrza potem wykończyć. I tutaj coraz częściej inwestorzy decydują się na tynk strukturalny, czyli taki, który nie jest wykończony na gładko. Po pomalowaniu to bardzo fajnie wygląda, ale wszystko musi pasować do koncepcji aranżacji wnętrz. W każdym razie warto wiedzieć, że tynkowanie maszynowe można wykonać dopiero wówczas, kiedy zrobiona będzie instalacja elektryczna i hydrauliczna.

Teraz tynkowanie domu od wewnątrz, bez względu na jego powierzchnię, zajmuje co najwyżej kilka dni. Wszystkie prace wykonuje się agregatem, który wyrzuca zaprawę tynkarską pod bardzo dużym ciśnieniem. Potem wystarczy jedynie ściany dokładnie oszlifować i to wszystko. Nikt już nie decyduje się na tynkowanie ręczne, jak to się robiło jeszcze kilka lat temu. Maszyną jest po prostu o wiele szybciej, a do tego znacznie taniej. A każdemu zależy dzisiaj przecież na tym, żeby dom otynkować od wewnątrz jak najszybciej i jak najtaniej.