Udany krótkoterminowy wyjazd z Katowic

Wybrałam się wraz z narzeczonym na krótki wypad na Śląsk. Nie chcieliśmy zostawać w jednym miejscu przez wiele dni, dlatego z Krakowa udaliśmy się do Katowic i gdy pozwiedzaliśmy całe miasto, nazajutrz wypożyczyliśmy auto z wypożyczalni w tymże mieście. Nigdy wcześniej nie korzystałam z tego typu formy wynajmu samochodu – nawet nie chciałam wypożyczać auta siostry bo bałam się, że go zepsuję. W tym wypadku nie mieliśmy wyjścia, ale ryzyko się opłaciło.

Czy można wynająć samochód na kilka dni?

krótkoterminowy wynajem samochodów - katowiceJak się okazało, możliwy jest korzystny krótkoterminowy wynajem samochodów – katowice jako miasto oferują wiele firm, w których można wypożyczyć auto, jednak wybraliśmy firmę, w której pracował kolega ze szkoły. Dzięki temu, że w wypożyczalni mieliśmy znajomego, pokazał nam jakie modele aut są najlepsze i z jakich warto nam skorzystać. Nie zależało nam na tym, by był to samochód, który dopiero przed chwilą zjechał z linii produkcyjnej. Najważniejsze było, żeby wypożyczone auto było sprawne. Koszta jego wynajęcia nie mogły być duże, czyli takie, które znacznie przewyższałyby przeznaczoną kwotę z budżetu, który przeznaczyliśmy na te wakacje na Śląsku. W naszym przypadku wybór padł na wypożyczenie samochodu na 48 godzin, by móc spokojnie pozwiedzać okolicę. Wybraliśmy najładniejszy samochód, bo czerwonego opla, także cieszyliśmy się bardzo z tej transakcji. Oczywiście, kolor nie jest najważniejszy, ale bardzo nam się podobał i pozwolił na podjęcie szybkiej decyzji. Gdyby nie to, to wciąż wahalibyśmy się pomiędzy kilkoma modelami, które miały równie ciekawą ofertę. Nie chcieliśmy fotelika dziecięcego, więc mogliśmy zaoszczędzić kilka złotych. Dzięki temu, że nie mamy dzieci, nie musimy także wypożyczać żadnej podstawki, by dziecko sięgało pasów. Ta oszczędność pozwoliła nam na dokupienie bardzo taniej nawigacji w formie zaktualizowanego wideorejestratora, by nie zgubić się w nowym miejscu. Nigdy wcześniej tam nie byliśmy, gdzie chcieliśmy jechać, dlatego nawigacja pozwoliła poczuć się odrobinę pewniej. Samochód czekał na nas pod wskazanym adresem, gdyż taką opcję odebrania auta wybraliśmy.

Wycieczka była niezapomniana. Ciężko było nam wracać do domu, dlatego postanowiliśmy, że w przyszłym roku również zorganizujemy sobie podobne wakacje. Samochód okazał się bardzo sprawny i wygodny. W ten sposób można o wiele łatwiej i częściej podróżować, gdyż dzięki udogodnieniom nie czuć zmęczenia i można pozwolić sobie na pełen relaks, a o to właśnie chodzi na wakacjach, szczególnie pod Katowicami.