Urlop w ośrodku wczasowym w Ustce

 

Od dawna nie mogłem się doczekać swojego urlopu. Ostatnio praca oraz nawał różnorodnych obowiązków mocno dały mi w kość, dlatego zdecydowałem się na chwilę wolnego. Chciałem po prostu całkowicie odpocząć od wielkiego miasta, jego hałasu i wszelkich problemów. Postanowiłem więc na chwilę wyrwać się z tego miasta i gdzieś pojechać. Po dosyć krótkim namyśle wybór padł na Pomorze. Bardzo dawno nie byłem nad polskim morzem, a bardzo je lubię. To miejsce jest moim ulubionym, jeżeli chodzi o idealny wypoczynek.

Wyjazd do ośrodka wczasowego w Ustce

popularny ośrodek wczasowy w UstceChwilę musiałem się zastanowić nad tym, do jakiej miejscowości pojechać. Byłem w życiu parę razy nad Morzem Bałtyckim, za każdym razem w innym miejscu – po prostu lubię poznawać nową okolicę, szczególnie jeżeli wiąże się to z wyjazdem tak daleko od domu. W końcu to drugi koniec Polski. Ostatecznie wybrałem popularny ośrodek wczasowy w Ustce, bo miejscowość ta zachęciła mnie swoimi atrakcjami. Przede wszystkim ogromną zaletą jest to, że znajdują się w niej dwa kąpieliska morskie (Ustka Wschód oraz Ustka Zachód). Uwielbiam spacerować brzegiem morza i podziwiać fale, zachody i wschody słońca, mając pod stopami piasek. Bardzo mi zależało więc na tym, żeby do tego morza mieć blisko, aby nie marnować czasu na dojazdy. Chciałem się tymi widokami móc jak najdłużej cieszyć. Takie okoliczności przyrody doskonale pozwalają mi się wyciszyć i „naładować baterie”, co jest konieczne od czasu do czasu, żeby się nie przemęczyć i nie zwariować. Zdecydowałem się również pospacerować po Ustce, żeby zobaczyć jej zabytki. Najbardziej podobała mi się latarnia morska oraz Promenada Nadmorska. To idealne miejsce na spacer, niezależnie od pogody. Wybór ośrodka umiejscowionego w Ustce to był strzał w dziesiątkę. Pokój bardzo mi się spodobał, bo był wygodny i dość minimalistycznie urządzony. Taki wystrój najbardziej mi się podoba, bo nie jest w żaden sposób przytłaczający. Dzięki temu nawet wieczorami mogłem odpocząć w przyjemnym otoczeniu, które napawało mnie dobrym humorem.

Mój urlop zaliczam do bardzo udanych. Ustka okazała się miejscowością, która bardzo przypadła mi do gustu. Bliskość morza jest ogromnym atutem ośrodka, w którym nocowałem. Dzięki temu mogłem sobie spacerem przejść nad morze, nie musząc niepotrzebnie spędzać czasu na dojazdach, czego bardzo nie lubię robić podczas wypoczynku w pięknych zakątkach naszego kraju. Chociaż zazwyczaj wybieram nowe miejsca na urlop, myślę, że ośrodek w Ustce jest miejscem, do którego jeszcze w przyszłości powrócę.