Urozmaicenie aranżacji salonu obrazem olejnym

W końcu zdecydowałam się zmienić wystrój swojego mieszkania. Do tej pory wszystkie wnętrza były urządzone w dosyć klasycznym stylu. Mam jednak wrażenie, że poszczególne pokoje są dosyć nudne i niczym się nie wyróżniają. Jakiś czas temu zakochałam się w nowoczesnych aranżacjach, które wyglądają oryginalnie. Miałam nadzieję, że uda mi się nadać taki charakter swojemu mieszkaniu. Zdecydowałam się zmienić całkiem sporo elementów. Po wymianie mebli nadszedł czas na dobór dekoracji – mają one bowiem bardzo duży wpływ na estetykę aranżacji.

Stylowy salon z obrazem olejnym

ładne obrazy olejne na płótnie do salonuZastanawiałam się nad tym, jakie dekoracje powinnam wybrać do swojego salonu. Spędzam w tym pomieszczeniu sporo czasu i przyjmuję w nich gości, zależało mi więc na tym, by otoczenie cieszyło oko. Zdaję sobie sprawę, że nowoczesne aranżacje bardzo często są dosyć minimalistyczne, jednak czegoś mi brakowało w tym pomieszczeniu. Puste ściany sprawiały wrażenie, że wnętrze jest niedokończone. Zależało mi więc na tym, by to zmienić. Moją uwagę zwróciły ładne obrazy olejne na płótnie do salonu. Od razu pomyślałam, że to doskonały pomysł. Bardzo podoba mi się taka sztuka, jednak nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy, że mogłabym sobie taki obraz kupić i powiesić na ścianie. Dzieła w stylu nowoczesnym od razu przyciągają wzrok, ponieważ są bardzo oryginalne. Geometryczne, abstrakcyjne motywy spodobały mi się najbardziej. Lubię sztukę, która nie jest dosłowna, ponieważ daje spore pole do interpretacji. Często różni ludzie widzą w takich obrazach co innego. Dosyć szybko udało mi się znaleźć wzór, którego kolorystyka świetnie komponuje się z moim salonem. Miałam nadzieję, że moi goście docenią moje starania, by stworzyć przestrzeń, w której będą się dobrze czuli. Obecnie mój salon wygląda o wiele ciekawiej, niż dawniej. Z pewnością jest bardziej stylowy, a oryginalna dekoracja dopełnia całość, czyniąc ją niebanalną. Nie spodziewałam się, że aż tak odmienię swoje otoczenie. Jestem jednak bardzo zadowolona z efektu, jaki udało mi się osiągnąć.

Dawniej oryginalne obrazy kojarzyły mi się wyłącznie z galeriami sztuki współczesnej. Udało mi się jednak znaleźć obraz, który doskonale spełnia swoją funkcję jako ozdoby mojego salonu. Nowoczesny wzór od razu przyciąga wzrok, ponieważ wykorzystane w nim kolory są żywe i kontrastują z pozostałymi elementami pomieszczenia. Puste ściany wydają mi się być bardzo nudne, cieszę się więc, że udało mi się je urozmaicić. Kupienie oryginalnego obrazu było strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzięki niemu mój salon stał się niebanalny.