Usługi cyklinarskie w Bydgoszczy

Odnawianie starych podłóg cieszy się coraz większą popularnością. Piękne stare parkiety nadają wnętrzom bardzo eleganckiego i stylowego charakteru, a przy okazji są bardzo trwałą i funkcjonalną posadzką. Dlatego coraz częściej zamiast likwidowania starych drewnianych podłóg i zastępowania laminatami, stosuje się różnego rodzaju procesy modernizacyjne i renowacyjne, celem przywrócenia świetności posadzek mających już kilkanaście lat.

Renowacja starego parkietu

cyklinowanie parkietu bydgoszczCyklinowanie parkietu to jedyne zabieg umożliwiający właściwe i praktyczne odświeżenie już istniejącej posadzki. Należy jednak pamiętać, że można wykonać je tylko i wyłącznie na podłogach z naturalnego drewna, których struktura właściwa ma co najmniej 5 mm grubości. Stary parkiet z różnymi uszkodzeniami mechanicznymi, pęknięciami i przebarwieniami wygląda bardzo nieestetycznie i samo pomalowanie nie przynosi zadowalających rezultatów. Dlatego wiele firm oferuje cyklinowanie parkietu Bydgoszcz z bogatą bazą firm cykliniarskich usługę wykonuje w ekspresowym tempie z niezwykłą dokładnością i sumiennością. Sam proces jest dosyć długotrwały i skomplikowany, wymaga odpowiednich preparatów i narzędzi, za pomocą których zostanie zlikwidowana stara powierzchnia lakieru. Specjaliści w bardzo profesjonalny sposób oceniają stan podłogi oraz możliwości związane z procesem renowacji. Najczęściej zaczyna się od odpowiedniego przygotowania podłogi, wyniesienia wszystkich mebli, a także usunięcia listw przypodłogowych. Następnie za pomocą profesjonalnej cyklinarki szlifowana jest stara powłoka lakieru, celem wygładzenia wszelkich nierówności i niedoskonałości. Proces ten powtarzany jest kilkakrotnie z użyciem różnego rodzaju wkładów szlifujących różniących się gęstością i stopniem ścieralności. W efekcie otrzymuje się wygładzoną powierzchnię, którą ewentualnie można dodatkowo zaszpachlować w miejscach większych ubytków i nierówności. Szlifowania powtarza się kilkakrotnie, aby uzyskać jak najbardziej gładką i wyrównaną powierzchnią bez ewentualnych zgrubień i uszczerbień. W międzyczasie należy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i pyłów, a podłogę poddać procesowi malowania.

Używanie najlepszej jakości specjalnych preparatów umożliwia nadanie odpowiedniej struktury podłodze i eleganckiego wyglądu. Malowanie powtarza się kilkakrotnie w kilkugodzinnych przerwach na wyschnięcie poszczególnych warstw lakieru. Dostępne preparaty mogą nadać podłodze kolor, a także matowy lub błyszczący efekt. Proces jest dość długotrwały i wymaga wiele cierpliwości i dokładności, natomiast daje bardzo efektowny rezultat w postaci eleganckiej i pięknej podłogi. Drewniane posadzki idealnie wpasowują się w wszelkiego rodzaju aranżacje wnętrz, są bardzo funkcjonalne, a przy zastosowaniu odpowiednich preparatów zachowują dobry wygląd na długie lata.