Usługi lawetą – Zgierz i okolice

Wynajem lawety zazwyczaj kojarzy nam się z poważnym wypadkiem drogowym, po którym samodzielna jazda samochodem jest po prostu niemożliwa. Wynika to oczywiście ze stanu technicznego pojazdu, którym podróżowaliśmy. Nigdy nie próbujmy na własną rękę wyciągać auta, które wylądowało w rowie, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Niektóre osoby tak działają (wspólnie z rodziną czy znajomymi), ponieważ chcą zaoszczędzić. Jest to jednak błąd, bo zagrażają sobie oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Szczególnie jeśli do kolizji doszło w dosyć uczęszczanym miejscu. 

Laweta – województwo łódzkie 

laweta zgierzWarto podkreślić, że pracownicy pomocy drogowej nie tylko zabezpieczają odpowiednio miejsce wypadku, jak i odpowiednio zajmą się pojazdem i wszystkimi osobami poszkodowanymi. Kierowca oraz pasażerowie mają zapewniony transport do domu czy innego wybranego miejsca. Samochód zostaje z kolei odwieziony do mechanika lub na złom (jeśli jest w tak poważnym stanie). Wiele aut nie nadaje się do dalszej jazdy, dlatego nawet jeśli uważamy, że samochód jest sprawny, to lepiej niech to najpierw oceni specjalista. Często na pierwszy rzut oka wydaje się wszystko w porządku, a po przejechaniu kilku kilometrów okazuje się, że pewne elementy nie są sprawne. Mowa tutaj głównie o układzie kierowniczym czy też hamulcach. Jest to więc ogromne zagrożenie dla wszystkich kierujących. Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem po wypadku okazuje się więc laweta Zgierz oraz Łódź leżą tuż obok głównych dróg krajowych, na których każdego dnia dochodzi do wielu kolizji. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tej okolicy działa sporo firm oferujących całodobowe wsparcie powypadkowe. I nie tylko! Pracownicy mogą bowiem pomóc doraźnie kierowcom m.in. w wymianie żarówki, koła czy podczas awaryjnego uruchamiania akumulatora. Najważniejsze, aby zadzwonić do firmy i dokładnie opisać, co się stało oraz na jaką pomoc liczymy. 

Warto podkreślić, że usługi lawetą nie są proponowane jedynie kierowcom po stłuczce drogowej. Często kierowcy dostają zlecenie przetransportowania samochodu czy innego pojazdu z jednego końca Polski na drugi lub importu auta z zagranicy. Z takich usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak również właściciele firm zajmujących się sprzedażą aut używanych. W każdym przypadku najważniejsze jest podjęcie współpracy z polecaną przez innych marką działającą w branży od lat i dysponującą flotą nowoczesnych pojazdów wyposażonych w specjalistyczne wciągarki wraz z zatrudnianiem przeszkolonego zespołu kierowców.