Usługi trenera personalnego

 

Czasem bywa, że regularnie ćwiczymy w domu i nie widzimy efektów. Najprawdopodobniej to wina źle dobranych ćwiczeń, nieodpowiedniego obciążenia i być może niewłaściwie wykonywane ćwiczenia. Żeby wyrzeźbić ciało, trzeba wielu miesięcy, a nawet lat ciężkiej pracy. Jeżeli mamy już zasób tkanki tłuszczowej, którą można zamienić w masę mięśniową, to będzie prościej. Natomiast szczupłe osoby mają ciężej, bo muszą równocześnie przybierać na masie i ją rzeźbić.

Czym się zajmują trenerzy personalni?

szczecin - polecany trener personalnyMyśląc o trenerze, większość z nas wyobraża sobie pana w dresie i gwizdkiem w ustach na boisku sportowym, który szkoli przyszłych zawodników. Bez wątpienia jest on trenerem, ale nie personalnym, ponieważ szkoli całą drużynę. Trener personalny zajmuje się indywidualnie konkretną osobą, czyli swoim klientem. Pomaga mu w osiągnięciu celu, jakim może być schudnięcie, wyrzeźbienia konkretnej partii ciała, czy zbudowanie masy. Ponadto jest on osobą motywującą do ćwiczeń, ponieważ w jego interesie jest, aby jego klient osiągnął swój cel, ponieważ to świadczy o skuteczności jego pracy. Jeżeli mieszkamy w mieście Szczecin – polecany trener personalny będzie idealną osobą, która pomoże nam w zmianie swojego wyglądu. Praca trenera personalnego jest dlatego skuteczna, że potrafi on dostosować intensywność i rodzaj ćwiczeń do konkretnej osoby i wie jak jest wykonywać, aby nasze ciało właściwie reagowało. Nie jest sztuką robić byle jak brzuszki, ale technicznie, aby nie nabawić się kontuzji. Inne ćwiczenia się wykonuje na umięśnienie nóg, a inne na ich wysmuklenie, a taką wiedzę ma w małym palcu każdy trener. Wynajęcie trenera personalnego jest oczywiście usługą płatną i im bardziej jest on znany, tym wyższej kwoty zażąda. Takiego trenera spotkamy niemalże na każdej siłowni, gdyż w przeważającej części właśnie tam pracują oni ze swoimi klientami. Bywa, że ćwiczenia są wykonywane w plenerze, lub w domu klienta, ale jest to kwestia do uzgodnienia. Regularne ćwiczenia trzeba połączyć z odpowiednią dietą.

Praca z trenerem personalnym może trwać kilka tygodni, miesięcy, lub nawet lat. Wszystko zależy od założonego celu i częstotliwości spotkań. Korzystanie z usług takiej osoby w ostatnich latach stało się bardzo popularne i głównie celebryci i znane osoby wynajmują trenerów, żeby poprawić swój wygląd, wrócić do formy po ciąży, lub zmienić swój wygląd na potrzeby filmu  w przypadku aktorów. Powodów do podjęcia współpracy z trenerem personalnym jest wiele, ale tak naprawdę każdy może skorzystać z jego usług.