Wakacje na Mazurach

Mazury to jedno z najpiękniejszych miejsc na krajoznawczej mapie Polski. Duże, malownicze jeziora oraz towarzyszące im niziny tworzą niesamowite widoki, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Moc atrakcji, której możemy tutaj doświadczyć, sprawia, że każdego roku miejsce te odwiedzane jest przez tysiące turystów nie tylko z kraju, ale i ze świata. Jedną z najbardziej znanych miejscowości są Mikołajki uważane za żeglarską stolicę Polski. Co decyduje o popularności tego miasta i dlaczego warto tu przyjechać?

Dlaczego warto odwiedzić Mikołajki?

długi urlop w mikołajkachMikołajki to miasto położone w województwie warmińsko – mazurskim nad jeziorem Mikołajskim oraz Tałty. Atrakcyjna lokalizacja sprzyja wielu aktywnościom, których możemy się podjąć w tym miejscu. Ze względu na dużą liczbę turystów warto robić rezerwację nawet kilka miesięcy przed wyjazdem. Jeżeli planujemy długi urlop w Mikołajkach, to musimy znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe. Ze względu na letniskowy charakter miejscowości znajdziemy tutaj wiele miejsc noclegowych, które różnią się zarówno warunkami, jak i cenami. W zależności od preferencji możemy zatrzymać się w luksusowych hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych czy domkach letniskowych. Dla miłośników przyrody ciekawą propozycją mogą być pola namiotowe, dzięki którym możemy przeżyć prawdziwą przygodę na łonie natury. Koszta wynajmowanych kwater wahają się w zależności od sezonu oraz oferowanych standardów, dlatego każdy z nas powinien znaleźć coś na własną kieszeń. Mikołajki słyną również z dobrych restauracji, które podają lokalne, pyszne jedzenie. Smakosze regionalnych potraw mogą skosztować tutejszych rarytasów, których nie uświadczą nigdzie indziej. Mazurska miejscowość słynie także ze sportów wodnych, które można tutaj uprawiać. Prócz popularnego na tym obszarze żeglarstwa możemy skorzystać z kajaków czy rowerków wodnych, a także skorzystać z lekcji wind- oraz kitesurfingu. Nie można zapomnieć również o miłośnikach wędkarstwa, którzy mogą oddawać się swojej pasji w specjalnie przeznaczonych do tego łowiskach. W Mikołajkach odbywa się także wiele festiwali i imprez plenerowych, które pozwolą miło i przyjemnie spędzić czas w gronie znajomych.

Kraina Tysiąca Jezior jest pięknym i niezwykłym regionem o ciekawych tradycjach. Duża ilość atrakcji połączona z wodnymi atrakcjami sprawia, że każdego roku przybywa tutaj wielu turystów nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Jedną z najbardziej znanych miejscowości są Mikołajki leżące nad dwoma wielkimi jeziorami. Letniskowy charakter miasta wpływa na rozbudowaną bazę noclegową, do której zaliczamy między innymi hotele, domki letniskowe, pensjonaty oraz pola namiotowe.