Własna huśtawka w ogrodzie

Chyba każde dziecko uwielbia place zabaw. Bez względu na to, czy dane dziecko jest bardziej lub mniej otwarte na zabawy z rówieśnikami, to widząc huśtawki czy zjeżdżalnie chętnie z nich korzysta. Dzieci mają w sobie mnóstwo energii. Im są one młodsze, tym tej energii jest więcej. Jest to jedna z przyczyn, dla których warto zabierać nasze pociechy na place zabaw. W końcu to tutaj mają one możliwość się wyszaleć, a przy okazji poznać inne dzieci. Jeżeli nie mamy dostępu do placu zabaw, a mieszkamy w domu jednorodzinnym, to możemy stworzyć swój.

Ogrodowa huśtawka na zamówienie

huśtawka dla dzieci do ogroduKilka miesięcy temu przeprowadziliśmy się do nowo wybudowanego domu. Wcześniej mieszkaliśmy wraz z mężem i dwójką małych dzieci na zamkniętym osiedlu wielorodzinnym. Niedaleko miejsca zamieszkania znajdował się park z bardzo atrakcyjnym placem zabaw. Teraz mieszkamy na obrzeżach miasta i dookoła mamy tylko lasy. Dzieci tak bardzo przyzwyczaiły się do zjeżdżalni czy huśtawek, że postanowiliśmy stworzyć im w ogrodzie ich własny plac zabaw. Pierwszym naszym zakupem była huśtawka dla dzieci do ogrodu, połączona od razu z drabinkami. Zdecydowaliśmy się na cały zestaw, czyli huśtawkę z drabinkami w jednym, bo było to bardziej opłacalne. Huśtawka wykonana jest z dobrej jakości drewna, zabezpieczonego specjalną, ciemnobrązową farbą. W miejscach, gdzie wbite zostały gwoździe, pojawiły się specjalne zabezpieczenia, w postaci kolorowych guzików. Dodają one dziecięcego uroku całemu sprzętowi. Kolorowa jest też lina, na której zawieszona jest huśtawka. Huśtawka te ma oczywiście ograniczenia jak chodzi o wagę dzieci, jednak są one tak wysokie, że nawet kilkunastoletnie dziecko może śmiało skorzystać z huśtawki. W przyszłości mamy zamiar kupić jeszcze zjeżdżalnie. Na razie szukamy do kompletu niedużej piaskownicy, z możliwością jej zamykania. Coraz częściej, bowiem, odwiedzają nas koty z sąsiednich działek i bezpieczniej będzie, jeżeli piasek będzie schowany na czas, kiedy nie będziemy z niego skorzystać. Zarówno huśtawkę, jak i piaskownicę, zamówiliśmy w zaprzyjaźnionej firmie stolarskiej.

Przeprowadzka z miast na wiejskie tereny wcale nie musi oznaczać końca odwiedzania placów zabaw. Przeprowadzamy się bowiem zazwyczaj do domu jednorodzinnego z własnym ogrodem, w którym mamy możliwość urządzenia własnego placu zabaw. My dokładnie tak zrobiliśmy. Kupiliśmy huśtawkę z drabinkami dla naszych małych pociech i będziemy dokupywać też inne sprzęty. Wszystko zamawiamy w firmie stolarskiej, którą prowadzi nasz dobry znajomy.