Wybieramy odpowiednie rolety zewnętrzne

 

Jeszcze kilka lat temu rolety okienne zewnętrzne były dość rzadko spotykane. Obecnie jest to coraz powszechniejsze i wynika głównie z wymiernych korzyści płynących z takiego rozwiązania. Lista zalet rolet zewnętrznych jest znacznie dłuższa od listy wad, w związku z czym stale rośnie zainteresowanie klientów. W przypadku wad istotna jest wyłącznie kwestia finansowa oraz ewentualna konieczność podejmowania decyzji odnośnie zakupu w odpowiednim momencie budowy nieruchomości. Jakie są natomiast zalety stosowania rolet zewnętrznych oraz w jakich przypadkach będziemy zadowoleni z ich zakupu?

Korzystamy z nowoczesnych rolet zewnętrznych

rolety zewnętrzne - wrocławRozwiązanie, jakim są rolety zewnętrzne, doskonale sprawdza się w okresie zimowym, ponieważ doskonale chroni przed utratą ciepła z wnętrz. Dodatkowo stanowią one doskonałe zabezpieczenie przed wpływem zimną z zewnątrz. Wynika to z faktu, że w przypadku rolet zewnętrznych powstaje poduszka powietrzna pomiędzy oknem oraz spuszczoną roletą. W przypadku modeli z pianką poliuretanową, oszczędności mogą wynieść nawet 40%, co w skali roku daje znaczne oszczędności w rachunkach za ogrzewanie. Także w cieplejsze miesiące rolety spełniają ważną funkcję. Kiedy na zewnątrz są upały, spuszczenie rolet zewnętrznych umożliwia obniżenie temperatury we wnętrzach nawet o kilka stopni. Jeżeli interesują nas nowoczesne rolety zewnętrzne – wrocław jest odpowiednim miastem do złożenia zamówienia. Rolety zewnętrzne pełnią również funkcję ochronną dla stolarki okiennej i chronią przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, jak na przykład silne opady czy promieniowanie UV, które mogą powodować niszczenie struktury stolarki okiennej. W efekcie dzięki zastosowaniu rolet w znacznym stopniu wydłuża się trwałość skrzydeł okiennych. Ważną zaletą jest także możliwość zaciemnienia wnętrza, a także wyeliminowania szkodliwego wpływu promieniowania UV na elementy wyposażenia mieszkania. W efekcie działania promieni słonecznych blakną bowiem farby na ścianach i płowieją obicia mebli.

Nowoczesne rolety zewnętrzne są doceniane także przez mieszkańców domów znajdujących się przy ruchliwych ulicach. W przypadku spuszczonych rolet poziom dźwięków we wnętrzach może zostać obniżony nawet od 6 do 14 decybeli, co jest znaczną ochroną przed hałasem. Taki rodzaj rolet zapewnia także uczucie prywatności, co pozwala ochronić przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów. W kwestii wentylacji doskonale sprawdzają się rolety zewnętrzne wyposażone w listwy ze specjalnymi perforacjami, czyli inaczej otworami wentylacyjnymi.