Wygodne i tanie piżamy

 

Noworodki i niemowlaki w pierwszych miesiącach, większość swojego czasu spędzają na spaniu i nie ma tym nic dziwnego. Podczas snu rosną, przyswajają nowe informacje, a także regenerują siły. Warto zadbać, aby godziny spędzone w łóżeczku było komfortowe pod każdym względem. Najważniejszy jest dobry materac, miękka pościel i wygodna piżamka, która nie będzie krępowała ruchów.

Jaki wybrać model piżamy dla niemowlaka?

wygodna piżama niemowlęca pajacWiększość artykułów dla małych dzieci, kupimy w sklepach dla niemowląt. Są one dobrze wyposażone i mają na stanie nie tylko wózki, łóżeczka, czy zabawki, ale także ubranka. Każda mama wie, że maluchy bardzo szybko się brudzą i równie szybko rosną. Z jednej strony warto mieć mały zapas ubranek, a z drugiej nie ma co przesadzać z ilością rzeczy, bo dziecko w ciągu miesiąca jest w stanie urosnąć o kilka centymetrów. Na pewno przydadzą się body w ilości siedmiu – dziesięciu sztuk, spodenki, kaftaniki oraz piżamki. Niemowlaki noszą pieluszki, więc przy wyborze rozmiaru trzeba uwzględnić jej obecność w ubranku. Jeżeli dziecko ma sześćdziesiąt cztery centymetry, to z powodzeniem się zmieści w piżamę w rozmiarze sześćdziesiąt osiem. Trzeba zwracać uwagę, aby też nie była ona zbyt obcisła, bo będzie stwarzała dziecku dyskomfort podczas snu. Na pewno jest wygodna piżama niemowlęca pajac, która wygląda jak kombinezon. Maluszek jest w niej cały schowany, łącznie ze stópkami. Ma odsłoniętą jedynie głowę i dłonie. Pajac jest rozpinany od samej szyi aż do pięty. Może mieć zatrzaski od wewnętrznej strony tylko jednej lub obu nóżek. Taka piżama świetnie się sprawdza u niemowląt, ponieważ potrafią się one już całkiem sprawnie przewracać, a nawet przemieszczać w łóżeczku, co może skutkować odkrywaniem się. Żaden rodzic nie jest w stanie przez całą noc, co chwile malucha przykrywać, więc lepiej założyć mu pajacyka, dzięki któremu z pewnością nie zmarznie. Piżamy niemowlęce są wykonane z miękkiej bawełny i mogą być jedno lub wielokolorowe albo posiadać oryginalne nadruki z przodu.

Z pewnością można stwierdzić, że ubranek nigdy dość dla niemowląt, ponieważ bardzo szybko się brudzą, przez co czasem trzeba je przebierać nawet kilka razy w ciągu dnia. Dlatego też goście i rodzina odwiedzająca malucha, często kupuje mu na prezent ładne ubranka w formie pajacyków, kaftaników, śpioszków czy klasyczne body. Taka odzież zawsze się przyda, chociażby miała być założona tylko raz. Ceny piżamek dla niemowląt nie są wysokie, bo już najtańszy model kupimy za niecałe dwadzieścia złotych.