Wynajęcie odpowiedniego biura

 

Wele małych działalności gospodarczych przekształca się w większe, dlatego na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na miejsca do pracy biurowej. Oczywiście przestrzeń biurowa powinna być dostosowana do norm oraz wymogów, które nakłada na przedsiębiorców zarówno państwo, jak i Unia Europejska. Stąd wielu developerów tworzy biurowce, które są wynajmowane dla poszczególnych firm. Przestrzeń do wynajęcia dzieli się na moduły i właśnie za to pobierane są opłaty. Wynajem to często najrozsądniejsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw.

Wynajęta przestrzeń biurowa

biura do wynajęciaNawet w mniejszych miejscowościach zaczyna się trend budowlany polegający na budowie obiektów wysokich. Biurowce stają się coraz wyższe, ograniczając tym samym wielkość działki na której stoją. Biura do wynajęcia w takich obiektach są dość tanie, ze względu na ich dużą podaż. Deweloperzy tworzą biurowce w pełni dostosowane do wymogów narzucanych przedsiębiorcom. Co ciekawe, osoba wynajmująca biuro nie płaci za przestrzeń i pomieszczenia, tak jak w przypadku wynajęcia mieszkania. Stosuje się tak zwane moduły. Jeden moduł składa się zazwyczaj z dwóch gabinetów, przestrzeni socjalnej oraz dwóch sal otwartych, w których znajdziemy wiele stanowisk do pracy. Średnia powierzchnia modułu to około sto dziesięć metrów kwadratowych. Podczas wynajmu biura możemy zaobserwować niektóre zjawiska cenowe, jak w przypadku wynajmu na przykład mieszkań. Chodzi o to, że biurowiec z windą będzie posiadał droższe biura na piętrach, niż na parterze. Oczywiście jest to też kwestia wizerunkowa dla firmy, która pracuje w danym biurze. Często administracja budynku zapewnia część podstawowych wymogów, takich jak woda dla pracowników z dystrybutora w upalne dni. Budynki wyposażone są w jednolite oświetlenie, a także klimatyzację. Istnieją również agregaty prądotwórcze, aby firma działała nawet podczas awarii energetycznej w biurowcu lub jego okolicy. Ceny wynajmu są uzależnione od miasta, lokalizacji, a także tego, ile modułów jest potrzebne danej firmie. Raczej nie ma problemu z odnalezieniem właściwego miejsca,

Wynajęcie takiej przestrzeni to dla niektórych przedsiębiorstw rozwiązanie tymczasowe. Inne firmy stosują tą metodę przez wiele lat, ponieważ koszty budowy własnego budynku są bardzo wysokie. Ma to miejsce szczególnie w dużych miastach, gdzie przestrzeń z dogodnym dojazdem jest już dawno zajęta, bądź ceny za metr kwadratowy sięgają nawet dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Nie mówiąc już o konieczności rozbiórki budynku, który miał inne przeznaczenie, a stoi w tym miejscu.