Wyprowadzka z Krakowa i sprzedaż mieszkania

Przez wiele lat pracy zawodowej mieszkaliśmy z mężem w samym centrum Krakowa. Teraz, kiedy oboje jesteśmy już na emeryturze, postanowiliśmy przeprowadzić się gdzieś na przedmieścia, żeby zaznać trochę ciszy i spokoju dookoła nas. Chcieliśmy sprzedać nasze mieszkanie w Krakowie i za tą cenę kupić jakiś przytulny domek w dobrej okolicy. Wiedzieliśmy, że ceny nieruchomości idą teraz mocno w górę i wydawało nam się, że jest to idealny moment na sprzedaż mieszkania w bloku. Ludzie teraz bardzo chętnie korzystali z takich mieszkań.

Udało nam się zarobić na sprzedaży mieszkania

mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż - krakówPostanowiliśmy jednocześnie wystawić na sprzedaż nasze dwupokojowe mieszkanie i rozglądać się za jakimś nowym domkiem, tak aby te dwie transakcje udało nam się zgrać w czasie. Wiedzieliśmy, że kluczem do dobrego i szybkiego sprzedania mieszkania jest dobre ogłoszenie, które zachęci potencjalnych klientów. Daliśmy dość konwencjonalny tytuł ogłoszenia. Napisaliśmy po prostu: mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż – kraków. Taki ogólnikowy tytuł miał nam zapewnić większą klikalność i przez to windowanie ogłoszenia na sam szczyt wyszukiwarki na portalu mieszkaniowym. W środku zamieściliśmy szczegółowy opis. Napisaliśmy, że mieszkanie składa się z dwóch pokoi oraz przestronnej kuchni i łazienki. A także, że nie ma w nim pokojów przejściowych. Mieszkanie jest zadbane, nie wymaga remontu ale można je samodzielnie zaaranżować. Braliśmy pod uwagę cechy, które nam te kilkadziesiąt lat temu wydawały się cenne. Szukaliśmy wtedy mieszkania w centrum Krakowa, żeby mieć dobry dojazd komunikacyjny na wszystkie dzielnice. Dlatego w ogłoszeniu napisaliśmy też, że mieszkanie znajduje się blisko przystanków komunikacji miejskiej. W okolicą znajdują się duże biurowce oraz szkoły i przedszkola dla dzieci. Mimo centrum Krakowa nie jest to turystyczna ulica, więc na co dzień nie ma tu tłoku, a dzielnica jest spokojna i cicha. Dopisaliśmy też adnotację o tym, że do mieszkania przynależy komórka piwniczna i strych. Dołączyliśmy też kilka zdjęć.

Bardzo szybko zaczęły spływać do nas oferty kupna. Okazało się, że mieszkanie w tej okolicy jest bardzo pożądane przez młode osoby, które ostatnio bardzo masowo spływają do Krakowa. Dzięki temu udało nam się uzyskać za mieszkanie bardzo przyzwoitą kwotę. Jednocześnie znaleźliśmy piękny domek na przedmieściach miasta. Dzięki temu, że udało nam się tak dobrze sprzedać nasze dwupokojowe mieszkanie, mogliśmy sobie pozwolić na jego kupno i jeszcze zostało nam trochę pieniędzy na wakacje.