Wysokojakościowa mata do hydroizolacji

Wszelkiego rodzaju systemy, które pozwalają na zachowanie pełnej trwałości materiałów wykończeniowych, stosowanych w pomieszczeniach łazienkowych, powinny także zostać zastosowane pod płytkami ceramicznymi, oraz pozostałymi materiałami, stosowanymi w pomieszczeniu łazienkowym, jako elementy wykończenia wnętrza. Zapewniają one znacznie dłuższą trwałość, a także wytrzymałość tych materiałów, dlatego zdecydowanie warto je zastosować przed rozpoczęciem prac wykończeniowych.

Mata hydroizolacyjna łazienkowa

dobra mata do hydroizolacjiCoraz więcej łazienek zostaje wykańczanych płytkami ceramicznymi, jak również panelami winylowymi. Niemniej jednak bardzo istotne jest, aby podłoże, na których zostają zastosowane materiały wykończeniowe, zostało odpowiednio przystosowane do wykładania oraz mocowania płytek. Dobra mata do hydroizolacji w sposób perfekcyjny zapobiega wsiąkaniu wody oraz wilgoci w podłoże betonowe, na którym zostają ułożone płytki ceramiczne w pomieszczeniu łazienkowym, dzięki czemu systemy te są znacznie bardziej trwałe. Płytki ułożone na powierzchni, na której nie została zastosowana hydroizolacja, mogą ulegać zniszczeniom, co będzie skutkowało koniecznością wykonywania prac remontowych ponownie, już po kilku latach od momentu zastosowania płytek. Szczególnie mata do hydroizolacji znajdzie zastosowanie w miejscu, gdzie została postawiona kabina bezbrodzikowa, wówczas woda opadająca bezpośrednio na płytki, zostaje wchłonięta w beton znajdujący się pod płytkami. Woda przedostaje się pod płytki ceramiczne przez szczeliny dylatacyjne, a niezabezpieczony beton, w który wsiąka woda, wypłukuje powierzchnię pod płytkami, co skutkuje samoczynnemu odklejaniu się płytek, oraz ich pękaniu. Dlatego też mata do hydroizolacji jest tak ważna w zastosowaniu, szczególnie pod płytkami narażonymi na częste zachlapania, a także wysoki poziom wilgoci. Nie możemy zapomnieć o zastosowaniu maty hydroizolacyjnej podczas dokonywania prac wykończeniowych w pomieszczeniu łazienkowym.

Zachowajmy jak najdłuższą trwałość oraz estetykę pomieszczenia, którą uzyskaliśmy podczas zakończonych prac wykończeniowych w naszej łazience. Maty do hydroizolacji możemy nabyć w każdym salonie handlowym, oraz w salonach kompleksowego wyposażenia łazienek, gdzie maty zostają sprzedawane pod określony wymiar naszego pomieszczenia. Warto zapoznać się z tego rodzaju systemami, lecz przede wszystkim stosować je w pomieszczeniach, gdzie utrzymuje się wysoki poziom wilgoci, a także ryzyko zachlapania płytek ceramicznych lub paneli winylowych.