Wywieszanie polskiej flagi

Chociaż nie każdy się do tego przyznaje, to Polacy jako naród są bardzo przywiązanie do swojej historii i flagi, która ją reprezentuje. Chyba tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą równać się z Polakami w kategoriach przywiązania do flagi narodowej. Najlepszym dowodem takiego stanu rzeczy są święta państwowe, podczas których na gmachach, czy balkonach powiewają tysiące polskich flag. Polskie flagi widać też na niemal każdych zawodach sportowych, gdzie kibice ubrani w narodowe barwy są bardzo dobrze widoczne.

Duma Polaków ze swojej flagi

flaga narodowa polskiPolacy chwalą się flagą praktycznie przy każdej nadarzającej się okazji. Sporym ułatwieniem jest też fakt, że flaga narodowa Polski jest bardzo prosta do odwzorowania nawet dla osób nieposiadających większych zdolności manualnych. Kolorystyka stworzona z tylko dwóch barw sprawia, że jest to jedna z najprostszych flag państwowych do namalowania. Z pewnością jest to jeden z powodów, dla których tyle flag pojawia się na wszystkich zawodach sportowych, w szczególności siatkówce, piłce nożnej i skokach narciarskich, czyli naszych sportach narodowych. Wielu mieszkańców naszego kraju ma jednak w swoich domach profesjonalnie wykonane flagi, które wywieszają przy okazji wszystkich świat narodowych, czy ważnych wydarzeń w życiu naszego kraju. Flaga narodowa to sposób na manifestację swojej dumny z Polski lub naszych rodaków i niezależnie od tego, czy na co dzień przyznajemy się do tego, w tych najważniejszych momentach lubimy podkreślić naszą tożsamość narodową. Flaga spaja nas jako społeczność tak samo teraz, jak w poprzednich wiekach. Polacy są dumni ze swojej historii. To przywiązanie bezpośrednio przekłada się na rozwój rynku flag państwowych i sprawiają, że producenci flag z roku na rok zwiększają produkcję co widać w transmisjach ze skoków narciarskich, gdzie widać chyba największą liczbę flag z różnych miejscowości. Flagi narodowe z wielu krajów pojawiają się w telewizji coraz częściej co sprawia, że w pewnym sensie możemy mówić o modzie na chwalenie się swoimi flagami.

Producenci flag narodowych przeżywają w ostatnich czasach ewidentną hossę i nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał się zmienić w najbliższych latach. Manifestowanie swojej przynależności narodowej poprzez chwalenie się swoimi flagami staje się coraz popularniejsze, na co wpływ ma zapewne coraz szersza edukacja dzieci w tym zakresie. Nawet maluchy w przedszkolu mają już zajęcia o fladze Polski, dzięki czemu pamięć i przywiązanie do flagi będzie też żywe w przyszłych pokoleniach.