Zabierzmy dziecko na spacer

Dla dziecka w wieku niemowlęcym przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo ważne. Pozwala na kształtowanie odporności, dotlenienie organizmu, zwiększenie zasobów witaminy D, tak ważnej dla prawidłowego wzrostu. Nawet nie potrafiący jeszcze chodzić maluch, siedząc w wózku, ma możliwość poznawania świata podczas długich spacerów. Dlatego warto postarać się znaleźć chociaż godzinkę dziennie i zabrać dziecko na spacer.

Śpiworek do wózka ochroni przed chłodem

śpiworki do spacerówkiCodzienny spacer niesie ze sobą same korzyści, zarówno dla dziecka jak i spacerującej mamy. Pamiętajmy jednak, aby ubrać malucha stosownie do pogody, bo zarówno wychłodzenie, jak i przegrzanie niesie za sobą niebezpieczeństwo choroby. Podstawowa zasada polega na tym, aby ubierać dziecku jedną warstwę więcej, niż sobie. Tą dodatkową warstwą z powodzeniem może być kocyk, czy lekka narzutka, okrywająca malucha, którą można w razie potrzeby w każdej chwili zdjąć. Pamiętajmy również o ochronie przeciwsłonecznej. Gdy słońce mocno grzeje, warto osłonić naszą pociechę chociażby tetrową pieluszką, lub dopiętym do wózka parasolem przeciwsłonecznym. Jest on montowany na ruchomej rączce, dzięki czemu można go obracać w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Natomiast w porze zimowej najlepszą metodą, jaką możemy zastosować wybierając się na spacer, jest ubranie dziecka na tak zwaną cebulkę. Ubierając malucha w kilka warstw mamy pewność, że jest dobrze chroniony przed chłodem, a jednocześnie możemy w szybki sposób pozbyć się jednej warstwy w razie potrzeby. Przydatną rzeczą właśnie w okresie jesienno-zimowym są śpiworki do spacerówki. Taki śpiworek idealnie ochroni niemowlaka od chłodu, czy wiatru. Uszyty z mięciutkiego polaru jest przyjemny w dotyku, a jednocześnie łatwy w praniu. Możemy znaleźć modele zapinane na suwak, lub na rzepy, ale każde z nich idealnie otulają malucha, pozostawiając mu wystarczająco dużo miejsca na nogi. Śpiworki do spacerówki świetnie sprawdzą się również podczas przewijania dziecka w miejscach publicznych. Wystarczy rozpiąć śpiworek i nie musimy kłaść pociechy na publicznych przewijakach.

Niezależnie od pory roku, spacer z dzieckiem to wspaniały pomysł na spędzenie czasu. Wystarczy odpowiednio się przygotować i dopasować garderobę do pogody. Wtedy nawet jesienna szaruga nie będzie przeszkodą. Prócz niezaprzeczalnych korzyści zdrowotnych z przebywania na świeżym powietrzu, spacery rozwijają wyobraźnię dziecka, są źródłem nowych, ciekawych doświadczeń i mają ogromny wpływ na jego rozwój.