Zajęcia i kursy pozalekcyjne dla dzieci

 

Moda na zajęcia dodatkowe dla dzieci już na stałe zakorzeniła się w naszym społeczeństwie. Organizowanie naszym pociechom czasu po szkole jest świetną możliwością zainteresowania dziecka konkretną dziedziną, a także ciekawą formą spędzenia czasu wolnego. O ile zajęcia dodatkowe nie zapełniają dziecku całego czasu wolnego, to warto jak najbardziej poszukiwać kreatywnych form rozwoju i pozwolić maluchowi na spełnianie się w ulubionej dziedzinie.

Treningi, kursy, zajęcia kreatywne

kurs tańcaRepertuar zajęć pozalekcyjnych jest ogromny. Kursy językowe, zajęcia sportowe, różnego rodzaju treningi, kursy tańca, czy kółka tematyczne. Często zajęcia te organizuje szkoła, tak więc nasza pociecha ma możliwość uczęszczania na nie wraz z kolegami z klasy. Doskonałą inwestycją w przyszłość dziecka z pewnością okaże się kurs języka obcego. W dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się językiem obcym jest koniecznością i zdecydowanie poszerza możliwości zawodowe. Nauka angielskiego, czy hiszpańskiego od najmłodszych lat zaprocentuje w przyszłości łatwością w przyswajaniu wiedzy szkolnej. Kółka matematyczne, czy plastyczne, możliwości jest wiele, dla każdego coś ciekawego. Dla równowagi, prócz ćwiczenia umysłu, warto również ćwiczyć ciało. Zajęcia sportowe dla chłopaków to doskonała metoda na zużycie nadmiaru energii, po kilku godzinach spędzonych w szkolnej ławce. Treningi piłki nożnej, koszykówki, czy zajęcia na basenie, zapewnią dziecku niezbędną dawkę ruchu, a także będą miały zbawienny wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny naszej pociechy. Ciekawym pomysłem na aktywność dla dziewczynek z pewnością okaże się kurs tańca. Już kilkulatki mogą z powodzeniem brać udział w lekcjach baletu. Starsze dziewczynki z łatwością poradzą sobie w tańcu towarzyskim, czy nowoczesnym. Kurs tańca to doskonała okazja na nawiązanie  przez dziecko nowych znajomości, a także na nabranie pewności siebie i poznanie możliwości własnego ciała. Taniec uruchamia ogromną ilość mięśni, szczególnie tych odpowiedzialnych za prawidłową postawę ciała, co przy dzisiejszym siedzącym trybie życia, ma wielką wartość.

Przy tak ogromnej ilości zajęć dodatkowych dla dzieci, z łatwością wybierzemy coś interesującego. Możliwości są ogromne, zarówno w zajęciach ściśle umysłowych, jak i typowo ruchowych. Pamiętajmy jednak o zachowaniu balansu między jednymi a drugimi, a co ważniejsze, zdrowego rozsądku. Nie zapominajmy, że dziecko, podobnie jak dorosły, potrzebuje też czasu dla siebie. Napięty grafik na cały tydzień nie sprawi, że maluch będzie szczęśliwszy. Czas na tak zwane „nic nie robienie” należy się każdemu.