Zakład optyczny w Krakowie

Działający od lat, sprawdzony, krakowski optyk pomoże w dobraniu odpowiednich szkieł i oprawek. Dobrze skorzystać z porady, wiedzy i doświadczenia fachowców, gdyż znają aktualne trendy w kształtach oprawek oraz wskażą, jaki rodzaj szkieł i filtrów dobrać. Jeśli nasza wada wzroku nie jest skomplikowana, wystarczą klasyczne szkła z anty refleksem i filtrem UV. W przypadku astygmatyzmu, większej wady wzroku i konieczności noszenia szkieł progresywnych, być może potrzebować będziemy specjalnie pocienianych, szlifowanych u producenta szkieł.

Krakowski salon optyczny z modnymi oprawkami

optyk w KrakowieOptyk z tradycją w swym zawodzie zna także nowinki dotyczące sposobów opracowania szkieł. Umie podpowiedzieć, jakie oprawki pasują do naszych rysów. Przy skomplikowanych wadach wzroku może dobrać cieńsze szkła. Ich wykonanie trwa dłużej i jest bardziej zaawansowanym procesem niż wstawienie prostego szkła do oprawki. Jeżeli lubimy lekkie, transparentne okulary, tym bardziej powierzmy ich wykonanie fachowcowi. Optyk w Krakowie posiada specjalistyczny, nowoczesny sprzęt do obróbki szkieł korekcyjnych. Ma to duże znaczenie przy szkłach progresywnych, służących do widzenia z bliska i z daleka. Polecane są osobą, które chcą połączyć w jednej parze okularów dwie funkcje. osoby z astygmatyzmem, korekta zeza u dzieci a nawet niemowlaków, wymaga wprawnej ręki i prawidłowego dopasowania oprawek. Przy dużych wadach, np. -4, -5 dioptrii i więcej, szkło jest już widoczne w oprawce. jeżeli mamy znaczną wadę i chcemy postawić na cienkie, lekkie okulary, konieczne będzie dostosowanie szkła do cienkiej oprawki, tzw. pocienianie. To ważna i nieco droższa opcja wykonania okularów. Pomaga uzyskać bardzo dobry efekt wizualny i sprawia, że początkowo grube, masywne szkło, po obróbce nie traci swej mocy a jedynie jest cieńsze. Optyk w Krakowie zapewnia wybór modnych, firmowych oprawek z najwyższej półki oraz mniej markowe, popularne, twarzowe kształty. Ceny zależą od marki i producenta. Oprawki plastikowe są tańsze od metalowych.

W Krakowie możemy wyrobić okulary w sprawdzonym salonie optycznym. Optyk, bądź optometrysta doradzi, jaki kształt oprawek wybrać. Podpowie także, jakie soczewki i dodatkowe filtry polepszą komfort widzenia. Dla sportowców i kierowców znajdzie właściwe powłoki przeciw rozbłyskom słonecznym i zapobiegające oślepieniu. Krakowski zakład optyczny posiada długoletnią tradycję i ceny dostosowane do możliwości finansowych klientów. Znajdziemy tu oprawki plastikowe, dziecięce oraz metalowe dla dorosłych.