Zakup folii budowlanej do budowy domu

Robienie wylewek jest dużo łatwiejsze, jeśli izolujemy je za pomocą folii budowlanej. Musi ona być odpowiedniej jakości, aby mogła skutecznie działać przez kilkadziesiąt lat. Dużo zależy od tego ile na nią wydamy. Okazuje się, że jest możliwy tani zakup folii powstałej w naszych, krajowych fabrykach. Do wyboru mamy kilka rodzajów folii budowlanych oraz wiele wariantów cenowych. Dowiedz się czegoś na temat zakupu tego materiału i dodaj go do kosztów budowy domu.

Jak kupić folię budowlaną?

najlepsza folia budowlanaNajlepiej jest dokonać zakupu u producenta, który przetransportuje ją na teren budowy. Wspominałem, że kupując folię budowlaną may kilka różnych wariantów cenowych. Najlepsza folia budowlana kosztuje około dwudziestu czterech złotych za metr kwadratowy. Jest to dość sztywna folia, dodatkowo powlekana lakierem, który ma dłużej chronić wylewkę przed wilgocią. Kolor folii jest zupełnie bez znaczenia, dlatego można kupić szarą folię. Wyjątek jest wtedy, kiedy wiesz, że będzie ona widoczna, na przykład przy izolacji tarasu. Wtedy lepiej kupić dobraną kolorystycznie do elewacji. Podczas zakupu folii musisz uzgodnić warunki płatności z producentami. Ja swoją folię kupowałem u producenta z Poznania. jego oferta jest bardzo ciekawa, ponieważ oferuje on kilka rabatów. Pierwszy z nich dotyczy ilość metrów kwadratowych zakupionej folii. Od czterdziestu metrów trzymamy rabat w wysokości pięciu procent sumy brutto. Dodatkowo jeśli płatność będzie w terminie trzech dni od zakupu, dostaniemy skonto o wysokości kolejnych pięciu procent. Możemy również skorzystać z jego usługi transportowej. Myślę, że nie zawsze jest to konieczne, ponieważ folia jest bardzo ciasno zwinięta i bez problemu przewieziemy ją samochodem osobowym. Dużo firm budowlanych ma magazyny, w których ta folia jest składowana, aby nie trzeba było jej zamawiać w trakcie budowy. Można z niej skorzystać, analizując wcześniej które rozwiązanie bardziej się opłaca.

Taka folia podczas robienia wylewek jest niezastąpiona. Nie dość, że łatwiej jest wylać beton i doprowadzić go do takiego kształtu, na jakim nam zależy, to dodatkowo świetnie izoluje go od wody. Jeśli Twój dom nie jest starym budynkiem, na pewno wykorzystano taką folię przy balkonach oraz stropach. Żywotność tego materiału wynosi ponad sto lat. Nawet przy izolacji fundamentów korzysta się z niej. Czy warto jest tak robić? Oczywiście, ponieważ oszczędzisz sobie późniejszych remontów oraz prac konserwacyjnych. Fundamenty nie nasiąkną, ani nie spowodują pęknięć w ścianach domu.