Zasady doboru mebli systemowych

Dobór mebli związany jest z układem mieszkania. Warto przeanalizować swoje codzienne czynności i weź to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji planistycznych. Ważne jest, aby wykorzystać rzeczywiste wymiary wybranego mebla – tak, aby mebel prawidłowo wchodził do wykończonego wnętrza, nie przeszkadzał w swobodnym przejściu i pięknie wyglądał.

Projekt nowoczesnego wnętrza z meblami systemowymi

nowoczesne meble systemowe pokojoweNowoczesne wnętrze to wnętrze, w którym nie ma nic zbędnego. Ta zasada dotyczy również mebli systemowych. Dlatego warto wybrać tylko najpotrzebniejsze elementy lub takie, które połączą kilka funkcji na przykład blat barowy może służyć jako stół jadalny lub roboczy. Meble wolnostojące powinny być pozbawione detali. W przypadku dużych mebli tapicerowanych również warto podstawić na proste i lakoniczne formy. Wybierając meble tapicerowane kierujmy się nie tylko funkcjonalnością, ale również zasadą równowagi: ważne jest, aby określić, który mebel jest wizualnie cięższy, a który lżejszy i odpowiednio rozłożyć go we wnętrzu. Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności, skontaktujmy się z projektantem w celu uzyskania porady. Na początek upewnijmy się, że wybrany specjalista pracuje w nowoczesnym stylu. Istnieją sklepy internetowe, które sprzedają nowoczesne meble systemowe pokojowe od znanych producentów. W takim przypadku produkty można przetestować u dostawcy i podjąć decyzję o zakupie. Warto wybrać meble w neutralnym kolorze i prostych kształtach. Dobrze, jeśli po jakimś czasie da się je nieco zmienić bez totalnego remontu. Meble do salonu w nowoczesnym stylu to niemal nieograniczona przestrzeń dla designerskiej fantazji, jak to wiele nowych trendów. Projekt nowoczesnego salonu musi być wygodny. Taki pokój charakteryzuje się obecnością modnego i drogiego wyposażenia, wygodnymi meblami systemowymi i oryginalnymi dodatkami. Sofa i fotele są przeważnie z niskimi oparciami i podłokietnikami lub w ogóle bez nich – zamiast krzeseł można zastosować twarde pufy. Centralnym elementem technologii jest duży telewizor plazmowy. Do nowoczesnego salonu idealnie nadaje się rozkładana sofa ze stolikiem kawowym na metalowych nogach. Krzesła i fotele mogą być plastikowe, półprzezroczyste.

Meble nie powinny być jednorodne – w jednym elemencie należy zastosować kilka materiałów o różnej fakturze. Meble systemowe tworzą bardziej uporządkowane wnętrze i oszczędza czas na codzienne sprzątanie. Do niewielkich przestrzeni można wybrać projekty modułowe, popularne we wnętrzach salonów. Rozsuwane stoły, rozkładane sofy czy rozkładane krzesła mogą pomieścić dużą grupę gości, a po złożeniu zajmują minimum miejsca. Zakup zestawu modułowego to racjonalne rozwiązanie dla kawalerki.