Zawartość wkładów do apteczek

Na temat apteczki pierwszej pomocy, pierwszy raz słyszą dzieci w przedszkolu. W szkole podstawowej dokładnie poznają jej zawartość i uczą się ją wykorzystywać. Różne rodzaje apteczek różnią się między sobą wkładami, bo mogą być stosowane w odmiennych sytuacjach. W zakładach pracy, czy samochodach są nieco inne modele, aniżeli w domu, czy w posiadaniu ratownika na basenie.

Czy zwracać uwagę na wkłady do apteczek?

wkład do apteczek din 13157We wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązują normy din, które jasno i precyzyjnie określają, co powinno się znaleźć w apteczce, która jest do dyspozycji pracownika firmy, czy kierowcy. Takie zasady ułatwiają przestrzeganie bezpieczeństwa pracy i zapewniaj,ą lepszy komfort pracy. W Polsce jednak te normy nie obowiązują, choć przedsiębiorcy z uwagi na zatrudnione osoby w zakładzie pracy, wolą kupić modele spełniające normy din, bo są zdecydowanie lepsze. Wkład do apteczek din 13157 można kupić w każdym sklepie medycznym, lub w specjalnych sklepach internetowych. Zawiera on wszystkie niezbędne artykuły, które się przydadzą przy skaleczeniu, otarciu, złamaniu, czy zasłabnięciu i utracie oddechu. W apteczce znajduje się odpowiednio duży zapas plastrów jednorazowych, opatrunków na rany cięte, szarpane i oparzenia oraz specjalne kompresy zimne. Ponadto są w niej bandaże z opatrunkami, które możemy kłaść bezpośrednio na oczyszczoną ranę i bandaże elastyczne, dzięki którym zabezpieczymy ranę przez zakażeniem, albo usztywnimy uszkodzoną kończynę do momentu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Wkład dni 13157 zawiera też chustę trójkątną, która służy do unieruchomienia złamanej górnej kończyny i koc termiczny, który przydaje się, kiedy poszkodowana osoba doznała licznych obrażeń w trakcie wypadku i jest nieprzytomna. W takiej chwili następuje szybkie wyziębienie, więc okrycie jej takim kocem znacznie spowolni ten proces. Jeżeli ktoś doznał poważnych obrażeń, w wyniku których nastąpiło zatrzymanie oddechu, to należy niezwłocznie przystąpić do reanimacji takiej osoby, przed wykonywanie sztucznego oddychania. Dla ułatwienia w apteczce znajduje się specjalny ustnik do wykonywania tej czynności.

W przypadku drobnych urazów i skaleczeń, udzielenie pomocy jest banalnie proste i możemy nawet samodzielnie tego dokonać. Jednak w sytuacjach bardziej poważnych konieczne jest zachowanie zimnej krwi i szybkie działanie, bo udzielaniu pierwszej pomocy liczą się sekundy. Dzięki odpowiednio wyposażonej apteczce mamy duże szanse na skuteczną pomoc ofierze wypadku, jeżeli tylko będziemy wiedzieli co trzeba zrobić.