Obrusy w resaturacji muszą być dobrej jakości

Nie wiem, z czego to wynika, ale pamiętam, że od dziecka marzyłam o tym, żeby prowadzić własną restaurację. Ciężko powiedzieć, czy bardziej fascynował mnie wystrój wnętrz czy możliwość przygotowywania niesamowitych dań. Ostatnio spełniłam swoje marzenie i otworzyłam własną restaurację. Przy okazji dowiedziałam się, jak ważną rolę we wnętrzach pełnią obrusy. Muszą być odpowiednio dobrane i dzięki temu tworzą odpowiedni klimat.

Odpowiednio dobrane obrusy w restauracji

obrusKiedy byłam mała często długo nie mogłam zasnąć, bo poddawałam się marzeniom o swojej przyszłości. Wyobrażałam sobie, że jestem właścicielką restauracji. Znałam każdy szczegół jej wnętrza, łącznie z kolorem obrusów. Ukończyłam więc studia związane z zarządzaniem i zatrudniałam się jako kelnerka w renomowanych restauracjach, żeby móc podpatrzeć, jak one funkcjonują. Zebrane doświadczenie przelałam ostatecznie w projekt, którego finał nastąpił w ubiegłym miesiącu, bo właśnie od tego czasu funkcjonuje moja pierwsza, autorska restauracja. Z pomocą znajomych ekspertów przygotowałam zarówno menu jak i zaprojektowałam wnętrze. To ostatnie zadanie należało do najprzyjemniejszych. Lokal nie jest zbyt duży, ale zależało mi na tym, żeby stworzyć w nim niepowtarzalny klimat. W trakcie urządzania wnętrza przekonałam się między innymi o tym, jak ważny jest odpowiednio dobrany obrus, który nie tylko pełni funkcję estetyczną. Żeby nie trzeba było co chwilę ich wymieniać, obrusy w restauracji muszą być wykonane z wysokiej jakości materiału, najlepiej plamoodpornego. Nowoczesne obrusy nie wchłaniają w żadnym stopniu zabrudzeń, dzięki czemu wystarczy je tylko odświeżyć, bez konieczności odplamiania w wysokich temperaturach, co niszczy strukturę tkaniny. Mimo tego, że zainwestowałam sporo pieniędzy w dobrej jakości obrusy, to i tak kupiłam ich o wiele więcej, niż powinnam. A to ze względu na to, że lubię zmiany- mam obrusy w różnych kolorach. W zależności od okazji, będę je wymieniać na stołach. Obrusy potrafią naprawdę mocno zmienić oblicze całego wnętrza, nadać mu bardziej eleganckie lub wesołe oblicze. Idealnie nadają się na różne okazje.

Od miesiąca prowadzę swoją własną restaurację i jest to spełnienie moich marzeń z dzieciństwa. Przy samym organizowaniu całego przedsięwzięcia najbardziej spodobało mi się aranżowanie wnętrza restauracji. Wraz z pomocą moich znajomych stworzyliśmy niepowtarzalny klimat w lokalu. Przy okazji dowiedziałam się też sporo na temat tego, jak ważny jest odpowiedni dobór obrusów w lokalach gastronomicznych.