Wypoczynek w Krakowie w komfortowym apartamencie

W poniedziałek wróciłam z Krakowa. Spędziłam tam tydzień z przyjaciółmi i uważam, że nie udało i się wszystkiego zwiedzić i zobaczyć. W Krakowie jest mnóstwo miejsc wartych uwagi, nie tylko na starym mieście. Zwiedziliśmy Wawel, zobaczyliśmy smoka ziejącego ogniem. Wieczory spędzaliśmy w pubach albo klubach, których jest tam bardzo dużo. Spotkaliśmy też wielu turystów z zagranicy.

W Krakowie szybko znajdziemy komfortowy apartament

komfortowe apartamenty w KrakowieGród Kraka oferuje wiele miejsc wartych uwagi. Nie tylko Zamek Królewski na Wawelu, który jest przepiękny, ale też kościoły czy zabytkowy rynek. Na Wawelu szczególne wrażenie zrobiły na mnie komnaty królewskie. Ekspozycja przedstawia prawdziwe wnętrza z XVI i XVII wieku. Mogliśmy zobaczyć gdzie spali, jedli i pracowali królowie Polski. Bardzo podobał mi się też zbrojownia, jest tam piękna kolekcja broni paradnej. Oczywiście byłam też w Kościele Mariackim, zabytkowy ołtarz Wita Stwosza robi wielkie wrażenie. Krakowski Rynek z Sukiennicami i Wieżą Ratuszową także jest piękny. Można tam poczuć prawdziwy renesansowy klimat tego miasta. Można też zwiedzać podziemia rynku, gdzie zobaczymy średniowieczne pozostałości miasta. Bardzo mi się to podobało. Mojej przyjaciółce udało się dla nas wynająć komfortowe apartamenty w Krakowie, więc po dniach pełnych wrażeń mogliśmy wygodnie odpocząć. Wcześniej nie miałam dużego budżetu i wybierałam nocleg w hostelach. Cieszę się, że udało nam się wynająć apartament. Był bardzo duży, miał nawet kuchnię. I dwie łazienki! W jednej była wanna, w drugiej prysznic. Nie było kolejki do łazienki, bo mogliśmy korzystać z dwóch. W salonie piliśmy kawę siedząc na wygodnych kanapach. Mieliśmy do dyspozycji także duży taras, miło było tam spędzać wieczory na rozmowie. Łóżka były bardzo wygodne. Zatopiłam się w mięciutkiej pościeli i spałam jak dziecko. Rano robiliśmy sobie śniadanie w kuchni. Mogliśmy nawet usmażyć jajecznicę, bo były na miejscu wszystkie podstawowe przybory kuchenne. Przedostatniego dnia upiekłam nawet ciasto. Nie myślałam, że na wakacjach można mieszkać tak wygodnie. Z pewnością będę polecać ten apartament znajomym.

Znajomy polecił nam udać się do Ogrodu Doświadczeń. Jak się okazało jest to miejsce, gdzie nie tylko dzieci się dobrze bawią. Mogliśmy zapoznać się z działaniem optyki, akustyki i mechaniki. Mnie szczególnie podobał się Kalejdoskop Gigant. Obrazy w nim się pojawiające były niesamowite. Miło spędziliśmy tam niemal cały dzień, bawiąc się jak dzieci. Myślę, że jeszcze nie raz odwiedzę Kraków.